PARAMARIBO — Een reeks anti-tabak-posters, die in het schooljaar 2022-2023 door leerlingen van het Ewald P. Meyer Lyceum (Lyco 2) zijn ontworpen, zijn door het ministerie van Volksgezondheid overhandigd aan de middelbare school. In een persbericht wordt aangegeven dat de creatieve posters met krachtige boodschappen tegen roken een prominente plek binnen de school zullen krijgen, zodat alle leerlingen en medewerkers worden herinnerd aan het belang van een rookvrije toekomst.
De overhandiging van de posters vrijdag symboliseert volgens het ministerie het blijvende engagement van de school en haar studenten voor een gezonde, rookvrije leeromgeving. “Met deze actie onderstreept de school haar betrokkenheid bij de gezondheid van haar leerlingen en de bredere samenleving. De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”, aldus Volksgezondheid.
“De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”
De posters werden in het schooljaar 2022-2023 ontworpen in het kader van het Students Against Destructive Decisions-programma (Sadd), dat onderdeel was van de Wereld Anti-Tabak Dag. Het Sadd-project is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren bewust maakt van de gevolgen van destructieve keuzes, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. “Sadd stimuleert jongeren om verantwoorde beslissingen te nemen en versterkt hun levensvaardigheden door middel van educatie, bewustwordingscampagnes en leiderschapsontwikkeling”, legt Volksgezondheid uit.
De activiteit werd in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie, Volksgezondheid en Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur voltooid. Wereld Anti-Tabak Dag wordt jaarlijks op 31 mei georganiseerd om bewustwording te creëren over de gevaren van tabaksgebruik en het belang van een rookvrije generatie.
- Econoom Girdhari: ‘Stijging wisselkoers mede door onverantw…..
- Gouddelvers Matawai: “Het ziet er somber uit voor ons”..
- Green Heritage Fund Suriname presenteert eerste resultaten …..
- KWEEKVIJVER VAN POLITICI..
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..
- ECD laat vervallen producten vernietigen..
- Voormalig president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..
- Column: Now, di w’woyo yagi..
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..