PARAMARIBO — Een reeks anti-tabak-posters, die in het schooljaar 2022-2023 door leerlingen van het Ewald P. Meyer Lyceum (Lyco 2) zijn ontworpen, zijn door het ministerie van Volksgezondheid overhandigd aan de middelbare school. In een persbericht wordt aangegeven dat de creatieve posters met krachtige boodschappen tegen roken een prominente plek binnen de school zullen krijgen, zodat alle leerlingen en medewerkers worden herinnerd aan het belang van een rookvrije toekomst.
De overhandiging van de posters vrijdag symboliseert volgens het ministerie het blijvende engagement van de school en haar studenten voor een gezonde, rookvrije leeromgeving. “Met deze actie onderstreept de school haar betrokkenheid bij de gezondheid van haar leerlingen en de bredere samenleving. De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”, aldus Volksgezondheid.
“De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”
De posters werden in het schooljaar 2022-2023 ontworpen in het kader van het Students Against Destructive Decisions-programma (Sadd), dat onderdeel was van de Wereld Anti-Tabak Dag. Het Sadd-project is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren bewust maakt van de gevolgen van destructieve keuzes, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. “Sadd stimuleert jongeren om verantwoorde beslissingen te nemen en versterkt hun levensvaardigheden door middel van educatie, bewustwordingscampagnes en leiderschapsontwikkeling”, legt Volksgezondheid uit.
De activiteit werd in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie, Volksgezondheid en Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur voltooid. Wereld Anti-Tabak Dag wordt jaarlijks op 31 mei georganiseerd om bewustwording te creëren over de gevaren van tabaksgebruik en het belang van een rookvrije generatie.
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..