PARAMARIBO — Een reeks anti-tabak-posters, die in het schooljaar 2022-2023 door leerlingen van het Ewald P. Meyer Lyceum (Lyco 2) zijn ontworpen, zijn door het ministerie van Volksgezondheid overhandigd aan de middelbare school. In een persbericht wordt aangegeven dat de creatieve posters met krachtige boodschappen tegen roken een prominente plek binnen de school zullen krijgen, zodat alle leerlingen en medewerkers worden herinnerd aan het belang van een rookvrije toekomst.
De overhandiging van de posters vrijdag symboliseert volgens het ministerie het blijvende engagement van de school en haar studenten voor een gezonde, rookvrije leeromgeving. “Met deze actie onderstreept de school haar betrokkenheid bij de gezondheid van haar leerlingen en de bredere samenleving. De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”, aldus Volksgezondheid.
“De school blijft zich inzetten voor preventie en bewustwording rondom tabaksgebruik”
De posters werden in het schooljaar 2022-2023 ontworpen in het kader van het Students Against Destructive Decisions-programma (Sadd), dat onderdeel was van de Wereld Anti-Tabak Dag. Het Sadd-project is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren bewust maakt van de gevolgen van destructieve keuzes, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. “Sadd stimuleert jongeren om verantwoorde beslissingen te nemen en versterkt hun levensvaardigheden door middel van educatie, bewustwordingscampagnes en leiderschapsontwikkeling”, legt Volksgezondheid uit.
De activiteit werd in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie, Volksgezondheid en Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur voltooid. Wereld Anti-Tabak Dag wordt jaarlijks op 31 mei georganiseerd om bewustwording te creëren over de gevaren van tabaksgebruik en het belang van een rookvrije generatie.
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..