De politie van het bureau Albina en de brandweer hebben in samenwerking met de locale hulpdiensten en de Franse autoriteiten, de ontzielde lichamen van nog vier slachtoffers van het bootongeval op 1 juni, geborgen.
Eerder werden 3 lichamen reeds geborgen uit de Marowijnerivier. Hierdoor komt het totaal aantal overledenen op 7 personen. De 4 werden nog vermist. 5 personen zijn gered. Deze vier lichamen, van wie twee volwassenen en twee kinderen zijn eveneens in opdracht van het Openbaar Ministerie afgestaan aan de nabestaanden en overgebracht naar het Frans-Guyanese dorp Paddock, alwaar de slachtoffers woonachtig waren.
De boot met in totaal twaalf opvarenden inclusief de bootsman R.P. (42) ging terug naar Frans-Guyana, na het bijwonen van een rouwbijeenkomst in Suriname. Onder de opvarenden bevonden zich zes mannen, drie vrouwen en drie minderjarige kinderen die allen afkomstig waren uit Frans-Guyana. Toen de aluminium boot met de opvarenden ongeveer in het midden van de rivier was, kapseisde het vaartuig, vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote glof terecht kwam met aanhoudende regenval en daardoor zonk.
De regering heeft woensdag 4 juni uitgeroepen tot een dag van nationale rouw. Bij alle overheidsgebouwen wordt de vlag halfstok gehesen. Op de burgerij en het bedrijfsleven wordt verzocht hetzelfde te doen. Aan de radio- en televisiestations wordt gevraagd om de programmering aan te passen.
- 4-tal roof verdachten door RBTP opgespoord en aangehouden..
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Michael Babb overleden..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..