De politie van het bureau Albina en de brandweer hebben in samenwerking met de locale hulpdiensten en de Franse autoriteiten, de ontzielde lichamen van nog vier slachtoffers van het bootongeval op 1 juni, geborgen.
Eerder werden 3 lichamen reeds geborgen uit de Marowijnerivier. Hierdoor komt het totaal aantal overledenen op 7 personen. De 4 werden nog vermist. 5 personen zijn gered. Deze vier lichamen, van wie twee volwassenen en twee kinderen zijn eveneens in opdracht van het Openbaar Ministerie afgestaan aan de nabestaanden en overgebracht naar het Frans-Guyanese dorp Paddock, alwaar de slachtoffers woonachtig waren.
De boot met in totaal twaalf opvarenden inclusief de bootsman R.P. (42) ging terug naar Frans-Guyana, na het bijwonen van een rouwbijeenkomst in Suriname. Onder de opvarenden bevonden zich zes mannen, drie vrouwen en drie minderjarige kinderen die allen afkomstig waren uit Frans-Guyana. Toen de aluminium boot met de opvarenden ongeveer in het midden van de rivier was, kapseisde het vaartuig, vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote glof terecht kwam met aanhoudende regenval en daardoor zonk.
De regering heeft woensdag 4 juni uitgeroepen tot een dag van nationale rouw. Bij alle overheidsgebouwen wordt de vlag halfstok gehesen. Op de burgerij en het bedrijfsleven wordt verzocht hetzelfde te doen. Aan de radio- en televisiestations wordt gevraagd om de programmering aan te passen.
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier …..
- Theatershow Kaseko in Concert brengt Surinaamse klanken opn…..
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..
- Mentale gezondheid en kennen van eigen rechten centraal tij…..
- Royal Fiiman Paansu viert 10-jarig bestaan: een decennium v…..
- Adhin kan regering beter begeleiden als DNA-voorzitter..
- Bureau Slachtofferzorg start bewustwordingscampagne met kic…..
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in D…..
- Ex-voorzitter OKB: ‘Geen reden voor niet-bindendverklaring …..
- Surinaamse verkiezingen..
- Eigenaar servicestation overvallen door gewapende mannen..
- Overwegend regenachtig op deze maandag..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten over noodhul…..
- Zes gewonden bij aanval op pro-Israëlische demonstratie in …..
- Rosita Francis Kroes – Mo Ajok (76) Paramaribo 27-5-2…..
- Martha Elga Smiet (70) Paramaribo 23-5-2025..
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid..