De opvatting dat ons land elke keer failliet is achtergelaten door de NDP, kan Sergio Akiemboto, de ondervoorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), niet beoordelen omdat hij vindt dat alleen een econoom dit kan staven. Hij doet dus geen uitspraken hierover. Wat hij wel weet is dat de NDP de beste partij is en steeds heeft gekozen voor het volk in tegenstelling tot de huidige regeerders die het geld hebben, positieve feedback krijgen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en het volk toch laten pinaren.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
In het programma Suriname Kiest vertelde Akiemboto dat hij in 2021 zijn lidmaatschap bij de partij had opgezegd vanwege ontevredenheid over de gang van zaken. Thans is hij helemaal terug en staat als nummer 10 op de kandidatenlijst van de NDP. Hij kan zich helemaal terugvinden in de ideologie van de partij en zal nooit voor een andere kiezen.
Akiemboto durft de nieuwe voorzitter van de NDP, Jennifer Simons, niet te vergelijken met de wijlen voorzitter Desi Bouterse omdat iedere leider zijn eigen strategie heeft zonder het doel uit het oog te verliezen. Simons kent de partij, weet waarover het gaat en legt de nadruk op corruptieaanpak, goed onderwijs en gezondheidszorg, stelt Akiemboto.
Verder zegt hij dat Suriname geen financieel probleem. De crisis zou te wijten zijn aan de besluiten die genomen zijn en gebrekkige instituten die zorgen. In de afgelopen 15 jaren is de corruptie toegenomen binnen alle partijen; daarom is bij de NDP gekozen voor de slogan: “wo kenki a systeem”.
Akiemboto ambieert niet perse een ministerspost. Hij wil een bijdrage leveren voor Suriname. “De geschiedenis is er niet om je toekomst af te straffen maar om eruit te leren”, stelt Akiemboto.
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Taxiën door de politiek: ‘Geef nu een vrouw de kans&#…..
- Yelyco 4 nieuwe vrouwen eerste klasse volleybalkampioen..
- Medewerkers Esther Stichting ontvangen hersteltoelage, werk…..
- Logeergebouw in Dritabiki gerenoveerd..
- Nederlandse experts trainen Surinaamse zorgprofessionals in…..
- 275.896 oproepingskaarten bezorgd; rest moet afgehaald word…..
- Finabank sluit 2024 af met sterke resultaten..
- President Santokhi belooft extra bonus bij meerdere oliebro…..
- BONDRU-campagne raakt gevoelige snaren..
- SVV op voorsprong in U21-jongens volleybalfinale..
- Oplevering sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- Honderden kinderen bidden voor toekomst Suriname..
- Finabank boekt solide resultaat over 2024 en blijft investe…..
- Operatie Delta force boekt ook succesvolle acties in Regio …..
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..