De opvatting dat ons land elke keer failliet is achtergelaten door de NDP, kan Sergio Akiemboto, de ondervoorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), niet beoordelen omdat hij vindt dat alleen een econoom dit kan staven. Hij doet dus geen uitspraken hierover. Wat hij wel weet is dat de NDP de beste partij is en steeds heeft gekozen voor het volk in tegenstelling tot de huidige regeerders die het geld hebben, positieve feedback krijgen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en het volk toch laten pinaren.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
In het programma Suriname Kiest vertelde Akiemboto dat hij in 2021 zijn lidmaatschap bij de partij had opgezegd vanwege ontevredenheid over de gang van zaken. Thans is hij helemaal terug en staat als nummer 10 op de kandidatenlijst van de NDP. Hij kan zich helemaal terugvinden in de ideologie van de partij en zal nooit voor een andere kiezen.
Akiemboto durft de nieuwe voorzitter van de NDP, Jennifer Simons, niet te vergelijken met de wijlen voorzitter Desi Bouterse omdat iedere leider zijn eigen strategie heeft zonder het doel uit het oog te verliezen. Simons kent de partij, weet waarover het gaat en legt de nadruk op corruptieaanpak, goed onderwijs en gezondheidszorg, stelt Akiemboto.
Verder zegt hij dat Suriname geen financieel probleem. De crisis zou te wijten zijn aan de besluiten die genomen zijn en gebrekkige instituten die zorgen. In de afgelopen 15 jaren is de corruptie toegenomen binnen alle partijen; daarom is bij de NDP gekozen voor de slogan: “wo kenki a systeem”.
Akiemboto ambieert niet perse een ministerspost. Hij wil een bijdrage leveren voor Suriname. “De geschiedenis is er niet om je toekomst af te straffen maar om eruit te leren”, stelt Akiemboto.
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..
- Brigadier Khan: Venezolanen in Guyana riskeren deportatie a…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Weet je je bloeddruk? Meet, Be…..
- Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetali…..
- Afmeldingen stembureauleden kosten staat minstens SRD 1,2 m…..
- Zorgprofessionals krijgen onderricht in opvang zieke en zwa…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Hoge bloeddruk blijft stille m…..
- Website gelanceerd die politici een cijfer toekent op basis…..
- Nieuwe MZ-polikliniek Soekoenale officieel geopend..
- Een beest met zoveel ouders..
- Godoholo heeft nieuw sportveld en logeergebouw..
- Acht personen dakloos na vermoedelijke brandstichting in Ni…..
- Santokhi kondigt meertalig onderwijs in binnenland aan per …..
- Suriname neemt deel aan 4e Ministeriële Bijeenkomst China-C…..
- Twaalf cursisten ronden BAVP-opleiding succesvol af..
- Politieke originaliteit zoekgeraakt..
- Herhaling film..