De opvatting dat ons land elke keer failliet is achtergelaten door de NDP, kan Sergio Akiemboto, de ondervoorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), niet beoordelen omdat hij vindt dat alleen een econoom dit kan staven. Hij doet dus geen uitspraken hierover. Wat hij wel weet is dat de NDP de beste partij is en steeds heeft gekozen voor het volk in tegenstelling tot de huidige regeerders die het geld hebben, positieve feedback krijgen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en het volk toch laten pinaren.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
In het programma Suriname Kiest vertelde Akiemboto dat hij in 2021 zijn lidmaatschap bij de partij had opgezegd vanwege ontevredenheid over de gang van zaken. Thans is hij helemaal terug en staat als nummer 10 op de kandidatenlijst van de NDP. Hij kan zich helemaal terugvinden in de ideologie van de partij en zal nooit voor een andere kiezen.
Akiemboto durft de nieuwe voorzitter van de NDP, Jennifer Simons, niet te vergelijken met de wijlen voorzitter Desi Bouterse omdat iedere leider zijn eigen strategie heeft zonder het doel uit het oog te verliezen. Simons kent de partij, weet waarover het gaat en legt de nadruk op corruptieaanpak, goed onderwijs en gezondheidszorg, stelt Akiemboto.
Verder zegt hij dat Suriname geen financieel probleem. De crisis zou te wijten zijn aan de besluiten die genomen zijn en gebrekkige instituten die zorgen. In de afgelopen 15 jaren is de corruptie toegenomen binnen alle partijen; daarom is bij de NDP gekozen voor de slogan: “wo kenki a systeem”.
Akiemboto ambieert niet perse een ministerspost. Hij wil een bijdrage leveren voor Suriname. “De geschiedenis is er niet om je toekomst af te straffen maar om eruit te leren”, stelt Akiemboto.
- President Santokhi naar Guyana voor opening Surinaams staat…..
- Concept-staatsbesluit monumentenbeleid gepresenteerd aan pr…..
- Onderwijsmissie versterkt spoedzorg voor kinderen in Surina…..
- Bersih Deso, cultuurbehoud van eeuwenoude Javaanse Traditie..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival 2025 compleet..
- PERSVRIJHEID EN NDP..
- Voorlichting stemproces ook voor kiezers met visuele beperk…..
- AW en J en SURVAM bundelen krachten voor betere verzekering…..
- Boven-Suriname en Sipaliwini krijgen achterstallige sociale…..
- President opent woonproject en plein, start asfaltering Nic…..
- Afmelding stembureauleden Paramaribo kost Staat meer dan SR…..
- Economische Controle Dienst versterkt met 12 Buitengewoon A…..
- President opent woningbouwproject Pan American in Nickerie..
- Woningbouwproject ‘City of Waterloo’ geopend..
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..