NDP-assembleelid Ebu Jones vindt dat de VHP zich moet neerleggen bij de verkiezingsuitslag, waarbij de partij is verwezen naar de oppositiebanken. Hij is van mening dat de huidige coalitiepartij zich verder moet bezinnen en in 2030 opnieuw een gooi moet doen naar de macht.
Volgens hem heeft de NDP de meeste zetels behaald en is op basis daarvan begonnen met het vormen van een coalitie. Jones sprak nadat het Centraal Hoofdstembureau (CHS) officieel de uitslag van de verkiezingen had vastgesteld.
Via TBN Prime Alert zei hij zich niet te kunnen voorstellen dat de voorzitter van de VHP de telefoon niet oppakt om de voorzitter van de NDP te feliciteren met de uitslag. Dat zou getuigen van grootheid van VHP-topman Chan Santokhi, stelt de parlementariër uit Wageningen.
Hij is ook niet te spreken over het feit dat de zittende regering contracten tekent zonder rekening te houden met het feit dat een andere regering zal aantreden. Hij deed een beroep op president Santokhi om dergelijke handelingen achterwege te laten.
Jones weerspreekt de bewering dat de nieuwe coalitie een bepaalde etnische groep zou willen uitsluiten. Volgens hem heeft de NDP ervoor gekozen niet met de VHP samen te werken omdat die partij niet past binnen het beleid dat de komende coalitie wil voeren.
Geen enkele bevolkingsgroep is daarbij uitgesloten, benadrukt Jones, die aangaf dat de VHP telkens stelt een multi-etnische partij te zijn. Hij betreurde dat de verkiezingen zeer rommelig verliepen en gaf aan dat het tijd is om serieus na te denken over het instellen van een verkiezingsautoriteit.
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..