NDP-assembleelid Ebu Jones vindt dat de VHP zich moet neerleggen bij de verkiezingsuitslag, waarbij de partij is verwezen naar de oppositiebanken. Hij is van mening dat de huidige coalitiepartij zich verder moet bezinnen en in 2030 opnieuw een gooi moet doen naar de macht.
Volgens hem heeft de NDP de meeste zetels behaald en is op basis daarvan begonnen met het vormen van een coalitie. Jones sprak nadat het Centraal Hoofdstembureau (CHS) officieel de uitslag van de verkiezingen had vastgesteld.
Via TBN Prime Alert zei hij zich niet te kunnen voorstellen dat de voorzitter van de VHP de telefoon niet oppakt om de voorzitter van de NDP te feliciteren met de uitslag. Dat zou getuigen van grootheid van VHP-topman Chan Santokhi, stelt de parlementariër uit Wageningen.
Hij is ook niet te spreken over het feit dat de zittende regering contracten tekent zonder rekening te houden met het feit dat een andere regering zal aantreden. Hij deed een beroep op president Santokhi om dergelijke handelingen achterwege te laten.
Jones weerspreekt de bewering dat de nieuwe coalitie een bepaalde etnische groep zou willen uitsluiten. Volgens hem heeft de NDP ervoor gekozen niet met de VHP samen te werken omdat die partij niet past binnen het beleid dat de komende coalitie wil voeren.
Geen enkele bevolkingsgroep is daarbij uitgesloten, benadrukt Jones, die aangaf dat de VHP telkens stelt een multi-etnische partij te zijn. Hij betreurde dat de verkiezingen zeer rommelig verliepen en gaf aan dat het tijd is om serieus na te denken over het instellen van een verkiezingsautoriteit.
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..