NDP-assembleelid Ebu Jones vindt dat de VHP zich moet neerleggen bij de verkiezingsuitslag, waarbij de partij is verwezen naar de oppositiebanken. Hij is van mening dat de huidige coalitiepartij zich verder moet bezinnen en in 2030 opnieuw een gooi moet doen naar de macht.
Volgens hem heeft de NDP de meeste zetels behaald en is op basis daarvan begonnen met het vormen van een coalitie. Jones sprak nadat het Centraal Hoofdstembureau (CHS) officieel de uitslag van de verkiezingen had vastgesteld.
Via TBN Prime Alert zei hij zich niet te kunnen voorstellen dat de voorzitter van de VHP de telefoon niet oppakt om de voorzitter van de NDP te feliciteren met de uitslag. Dat zou getuigen van grootheid van VHP-topman Chan Santokhi, stelt de parlementariër uit Wageningen.
Hij is ook niet te spreken over het feit dat de zittende regering contracten tekent zonder rekening te houden met het feit dat een andere regering zal aantreden. Hij deed een beroep op president Santokhi om dergelijke handelingen achterwege te laten.
Jones weerspreekt de bewering dat de nieuwe coalitie een bepaalde etnische groep zou willen uitsluiten. Volgens hem heeft de NDP ervoor gekozen niet met de VHP samen te werken omdat die partij niet past binnen het beleid dat de komende coalitie wil voeren.
Geen enkele bevolkingsgroep is daarbij uitgesloten, benadrukt Jones, die aangaf dat de VHP telkens stelt een multi-etnische partij te zijn. Hij betreurde dat de verkiezingen zeer rommelig verliepen en gaf aan dat het tijd is om serieus na te denken over het instellen van een verkiezingsautoriteit.
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..