De privatisering van staatsbedrijf SAIL is in de afrondende fase. Dit zei minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) voor aanvang van de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). De stap maakt deel uit van het bredere regeringsbeleid om verlieslijdende staatsbedrijven af te stoten vanwege hun zware druk op de overheidsbegroting.
Volgens de minister moeten er nog enkele documenten worden afgerond voordat het proces formeel is voltooid. Hij benadrukt dat het besluit tot privatisering losstaat van de komende verkiezingen. SAIL is al jaren niet winstgevend en kampt met structurele uitdagingen, waaronder een verouderd gebouw dat dringend renovatie behoeft.
“SAIL is niet langer een gezond bedrijf,” stelt Sewdien. “De focus ligt nu voornamelijk op het verwerken van producten voor derden.” Het bedrijf, dat ooit een leidende positie had in de landbouwsector, kan momenteel slechts 65 medewerkers in dienst houden, ondanks zijn zestigjarige geschiedenis.
BaanzekerheidDe medewerkers hoeven zich volgens de minister geen zorgen te maken over hun baanzekerheid. “Er zullen geen ontslagen vallen,” verzekert hij. Ook is er overleg geweest met de vakbond, die vroeg om betrokkenheid van een taxateur bij de gesprekken met de regering.
De privatisering moet op een zorgvuldige manier verlopen, waarbij de belangen van het personeel worden gewaarborgd. De regering is van plan om in de toekomst ook andere staatsbedrijven te privatiseren.
Sommige van deze bedrijven bestaan nog slechts op papier en zijn niet actief. Ook hierbij wordt erop gelet dat de positie van medewerkers niet in gevaar komt.
- SRD 1.500 voor ambtenaren en gelijkgestelden in april en me…..
- Voorwaarts schiet er half dozijn in tegen Broki..
- Regering wacht uitspraak betreffende rehabilitatie van wege…..
- Mathoera: “Ons beleid is gebaseerd op cijfers, niet op emot…..
- Meer dan 600 paspoorten gestolen bij inbraak CBB..
- NDP: Dubbele moraal binnen de VHP..
- VZS verrast Lyzecks in tweedeklasse volleybalfinale..
- Onderwijs- en Beroepenbeurs moet relatie onderwijs en arbei…..
- Opening mini kunstgrasveld te Moengotapoe..
- Voetbalruzie uit 2019 mondt uit in zes jaar durende wraakac…..
- Drukproces 401.000 oproepingskaarten begonnen..
- Drukproces oproepingskaarten voor verkiezingen officieel ge…..
- Spelers Inter Wanica komen niet opdagen tegen Robinhood..
- LVV en FAO binden strijd aan tegen fruit- en groenteplagen..
- Mandaat Anti-Corruptie Commissie verlengd; nieuwe od’…..
- OKB eist maatregelen tegen Wendy Jap A Joe..
- Kandidaten A20-lijst presenteren zich publiekelijk..
- SCUA luidt noodklok over geweld tegen Chinese gemeenschap..
- Condor en Yelyco in U19-meisjes volleybalfinale..
- Laptop, paspoorten en paspoortaanvragen verdwenen bij inbra…..
- Regering kent ambtenaren tijdelijke uitkering toe van SRD 1…..