De privatisering van staatsbedrijf SAIL is in de afrondende fase. Dit zei minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) voor aanvang van de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). De stap maakt deel uit van het bredere regeringsbeleid om verlieslijdende staatsbedrijven af te stoten vanwege hun zware druk op de overheidsbegroting.
Volgens de minister moeten er nog enkele documenten worden afgerond voordat het proces formeel is voltooid. Hij benadrukt dat het besluit tot privatisering losstaat van de komende verkiezingen. SAIL is al jaren niet winstgevend en kampt met structurele uitdagingen, waaronder een verouderd gebouw dat dringend renovatie behoeft.
“SAIL is niet langer een gezond bedrijf,” stelt Sewdien. “De focus ligt nu voornamelijk op het verwerken van producten voor derden.” Het bedrijf, dat ooit een leidende positie had in de landbouwsector, kan momenteel slechts 65 medewerkers in dienst houden, ondanks zijn zestigjarige geschiedenis.
BaanzekerheidDe medewerkers hoeven zich volgens de minister geen zorgen te maken over hun baanzekerheid. “Er zullen geen ontslagen vallen,” verzekert hij. Ook is er overleg geweest met de vakbond, die vroeg om betrokkenheid van een taxateur bij de gesprekken met de regering.
De privatisering moet op een zorgvuldige manier verlopen, waarbij de belangen van het personeel worden gewaarborgd. De regering is van plan om in de toekomst ook andere staatsbedrijven te privatiseren.
Sommige van deze bedrijven bestaan nog slechts op papier en zijn niet actief. Ook hierbij wordt erop gelet dat de positie van medewerkers niet in gevaar komt.
- Docentenbond hoger onderwijs in beraad om uitblijven betali…..
- Telesur formeel naamloze vennootschap..
- U19-volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Delco..
- Regering: ‘Stijgende koers geen reden tot paniek, wel alert…..
- VES complimenteert regering voor succesvol doorvoeren IMF-h…..
- Surinaamse onderscheiding voor Prof. dr. Salomon Kroonenber…..
- De Grande Dame van de Surinaamse Radio: Lydia Emanuels 90 j…..
- Simons presenteert NDP-toekomstvisie in Nederland..
- VSB: Directe herstel nodig legitimiteit verkiezingsproces..
- VSB eist rust, vertrouwen en legitimiteit rond verkiezingsp…..
- Verkiezingsmateriaal, laptop en geld gestolen uit voertuig …..
- Deviezencommissie weerspreekt uitspraken minister Raghoebar…..
- Michael Ashwin Adhin: de meest geschikte leider voor Surina…..
- Pakittow Stephano Biervliet nog steeds NDP-er; vanaf vandaa…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (4)..
- Ravaksur Plus wijst loonvoorstel regering af:..
- Ormskirk: ‘Onderwijscrisis in 2020 aangepakt zonder middele…..
- SDGs moeten sleutelrol krijgen in partijprogramma’s, politi…..
- Recht op grondhuur FAI vroegtijdig verlengd voor toegekend …..
- Hassankhan vindt houding ondervoorzitter CHS niet wijs..
- ROM-minister Dasai tegen PPP-overeenkomst die LVV-minister …..