De privatisering van staatsbedrijf SAIL is in de afrondende fase. Dit zei minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) voor aanvang van de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). De stap maakt deel uit van het bredere regeringsbeleid om verlieslijdende staatsbedrijven af te stoten vanwege hun zware druk op de overheidsbegroting.
Volgens de minister moeten er nog enkele documenten worden afgerond voordat het proces formeel is voltooid. Hij benadrukt dat het besluit tot privatisering losstaat van de komende verkiezingen. SAIL is al jaren niet winstgevend en kampt met structurele uitdagingen, waaronder een verouderd gebouw dat dringend renovatie behoeft.
“SAIL is niet langer een gezond bedrijf,” stelt Sewdien. “De focus ligt nu voornamelijk op het verwerken van producten voor derden.” Het bedrijf, dat ooit een leidende positie had in de landbouwsector, kan momenteel slechts 65 medewerkers in dienst houden, ondanks zijn zestigjarige geschiedenis.
BaanzekerheidDe medewerkers hoeven zich volgens de minister geen zorgen te maken over hun baanzekerheid. “Er zullen geen ontslagen vallen,” verzekert hij. Ook is er overleg geweest met de vakbond, die vroeg om betrokkenheid van een taxateur bij de gesprekken met de regering.
De privatisering moet op een zorgvuldige manier verlopen, waarbij de belangen van het personeel worden gewaarborgd. De regering is van plan om in de toekomst ook andere staatsbedrijven te privatiseren.
Sommige van deze bedrijven bestaan nog slechts op papier en zijn niet actief. Ook hierbij wordt erop gelet dat de positie van medewerkers niet in gevaar komt.
- OKB verduidelijkt procedure na overlijden NDP-kandidaat Bel…..
- De koers..
- President Santokhi eert artsen van niertransplantatiemissie…..
- SLACHTOFFERS SEKSUEEL MOLEST EN DE POLITIEK..
- Inbraak bij CBB; geen fysieke beveiliging..
- OKB: Edward Belfort wordt geschrapt van kandidatenlijst..
- ‘Stijgende wisselkoers werkt onzekerheid in de hand’..
- Breaking: Opnieuw inbraak bij hoofdkantoor CBB; afdeling Pa…..
- A20 praat nog niet over voorkeursposities bij regeringsdeel…..
- LVV start met steun FAO bestrijdingsproject tegen landbouwp…..
- Restaurantweek drijfveer voor kwaliteitsverbetering horeca..
- Scholieren VOS Scholengemeenschap Tamanredjo krijgen inform…..
- Ruzie over brood mondt uit in schietincident..
- NIEUW GEBOUW MAAR GEEN NIEUWE GEZONDHEIDSZORG..
- Medische Zending: Gezondheidszorg in binnenland op instorte…..
- Vayhishta Miskin: ‘Een gezonde samenleving in Suriname ligt…..
- Natio treft titelverdediger Mexico en Costa Rica in Gold Cu…..
- Verwarrende mededelingen over oorzaak koersstijging..
- Telesur nu officieel een N.V...
- Twaalfde bouwbeurs breekt bezoekersrecord..
- Onderminister Hassankhan pleit voor debat over verkiezingsv…..