De politieke organisaties A20, DOE en PRO uit hun zorgen over de wijze waarop de regering de nota van wijziging op de ontwerpwet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken op 18 februari j.l. heeft ingediend bij de Staatsraad en De Nationale Assemblée (DNA). De partijen roepen de regering en De Nationale Assemblée op om de belangen van de Inheemse en Tribale volken serieus te nemen en pas over te gaan tot besluitvorming als er maximaal draagvlak aanwezig is.
In de nota van wijziging zijn alle negen artikelen van de ontwerpwet vervangen, zonder brede consultatie van betrokken gemeenschappen en andere relevante instanties. De politieke partijen zijn daarom van mening dat een dergelijk ingrijpend wetsproduct niet kan worden doorgedrukt. De rechten van Inheemse en Tribale volken is een fundamenteel principe en mag niet lichtvaardig terzijde worden geschoven.
Ook de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en deVereniging van Saramaccaanse gezagsdragers reageren verontwaardigd. Zij vrezen dat de aangepaste wet de collectieve grondenrechten niet adequaat beschermt en vreest dat hierdoor hun traditionele leefgebieden in gevaar worden gebracht. Met de verkiezingen in zichten het volgens de partijen dat het niet verstandig om overhaaste en ingrijpende besluiten te nemen.
“Helaas moeten we constateren dat de naleving van al deze wetten veel te wensen overlaat. Dat mag na afkondiging van de Raamwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, niet meer gebeuren. Inhoudelijk moeten zaken zo geregeld zijn dat naleving gegarandeerd is. Dit alles vraagt tijd, omdat de consultaties nodig zijn voor uiteindelijk een werkbare wet die het grondgebied van de Inheemse en Tribale volken optimaal beschermt,” aldus A20, DOE en PRO.
- Registratie politieke organisaties in volle gang..
- Privatisering van de zorg: een sluipmoordenaar voor Surinam…..
- ‘Voortgang gedachtegoed Desi Bouterse is hem eren’, zegt ND…..
- Suriname en Uzbekistan sluiten formele diplomatieke betrekk…..
- Conceptwet Grondenrechten op DNA-agenda, beloofd parlements…..
- ‘Politieke onwil heeft geleid tot huidige economische aanpa…..
- Belanghebbenden pompgemaal Drambrandersgracht..
- Politie roept benadeelden valsmunterij op..
- VN-Veiligheidsraad neemt neutraal standpunt over oorlog in …..
- Volkspartij Leefbaar Suriname wil minimaal 1 zetel behalen..
- Surinamer gevonnist na benadelen oudjes in België..
- Bee: “ABOP alleen kan niet aan wet grondenrechten werken…..
- ROVERSHOL?..
- Wisselwerking van zon en wolken..
- Recidivist ingesloten voor bedreiging..
- 45 jaar revolutie opgedragen aan Desi Bouterse..
- Macron: vredesbesprekingen Oekraïne mogen niet uitmonden in…..
- Simons bij herdenking 25 februari: Laatste kans om anders t…..
- Cursisten SAO verrijken hun kennis met bedrijfsbezoeken..
- Erfenis van 25 februari 1980..
- Incest meest voorkomende seksuele misdrijf in Israël in 202…..