De politieke organisaties A20, DOE en PRO uit hun zorgen over de wijze waarop de regering de nota van wijziging op de ontwerpwet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken op 18 februari j.l. heeft ingediend bij de Staatsraad en De Nationale Assemblée (DNA). De partijen roepen de regering en De Nationale Assemblée op om de belangen van de Inheemse en Tribale volken serieus te nemen en pas over te gaan tot besluitvorming als er maximaal draagvlak aanwezig is.
In de nota van wijziging zijn alle negen artikelen van de ontwerpwet vervangen, zonder brede consultatie van betrokken gemeenschappen en andere relevante instanties. De politieke partijen zijn daarom van mening dat een dergelijk ingrijpend wetsproduct niet kan worden doorgedrukt. De rechten van Inheemse en Tribale volken is een fundamenteel principe en mag niet lichtvaardig terzijde worden geschoven.
Ook de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en deVereniging van Saramaccaanse gezagsdragers reageren verontwaardigd. Zij vrezen dat de aangepaste wet de collectieve grondenrechten niet adequaat beschermt en vreest dat hierdoor hun traditionele leefgebieden in gevaar worden gebracht. Met de verkiezingen in zichten het volgens de partijen dat het niet verstandig om overhaaste en ingrijpende besluiten te nemen.
“Helaas moeten we constateren dat de naleving van al deze wetten veel te wensen overlaat. Dat mag na afkondiging van de Raamwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, niet meer gebeuren. Inhoudelijk moeten zaken zo geregeld zijn dat naleving gegarandeerd is. Dit alles vraagt tijd, omdat de consultaties nodig zijn voor uiteindelijk een werkbare wet die het grondgebied van de Inheemse en Tribale volken optimaal beschermt,” aldus A20, DOE en PRO.
- Surinaamse en Nederlandse artiesten blikken tevreden terug …..
- Waterleidingstoring Para door lek in hoofdtransportbuis..
- Emanuel: “Grondenrechtenvraagstuk is gevoelig, maar wet kom…..
- 13 politieke partijen hebben zich inmiddels ingeschreven bi…..
- De Leeuwen brullen weer eens..
- Duitsland stemt rechts: radicaal-rechtse AfD wordt tweede p…..
- NPS/NDP versus VHP: Sibilo versus Kirpalani?..
- Phillipusdorp krijgt middelen voor versterking gemeenschap..
- Verdachte aangehouden die inreed op politieambtenaar..
- ‘Eerste stap in authentiek leiderschap is jezelf eerst goed…..
- Ex-Staatsolie-directeur: bauxietdeskundigen Suriname niet g…..
- Man betaalt met valse US-dollars; verdachte in de kraag gev…..
- Pakittow, van activist tot overloper met een helikopter..
- ‘Surinamers te laag geschoold om medische informatie in dos…..
- NDP zal huidige regering met volkseer naar huis sturen..
- Comedyshow FATU in Suriname..
- Laatste nieuws: Leuk om te weten!..
- Veel bewolking en af en toe zon..
- Duitse conservatieven winnen verkiezingen..
- Phillipusdorp ontvangt middelen ter bevordering van gemeens…..
- Acht jeugdige voor gekwalificeerd diefstal ingehouden..