President Chan Santokhi heeft in een officiële verklaring zijn afwezigheid op de herdenking van 180 jaar Boeroe-gemeenschap in Suriname toegelicht. Wegens ziekte kon de president niet persoonlijk aanwezig zijn op de plechtigheid die op 20 juni 2025 werd gehouden in het district Saramacca, maar via een boodschap sprak hij alsnog zijn diepe waardering uit voor de Boeroes en hun bijdrage aan de Surinaamse samenleving.
“De Boeroe-gemeenschap heeft zich in 1845, onder moeilijke omstandigheden, gevestigd op plantage Voorzorg in Saramacca,” aldus de president. “Met moed, arbeidsethos en vastberadenheid hebben zij zich weten te wortelen in Suriname. Hun bijdrage aan onze landbouw, gemeenschapsopbouw en maatschappelijke ontwikkeling is van blijvende betekenis.”
180 jaar Boeroes in Suriname werd gisteren met trots herdacht in Saramacca. Foto: CDS
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur vertegenwoordigde de regering bij het evenement en hield namens de president een toespraak. De viering, georganiseerd door de Stichting Sranan Boeroe, vond plaats in Groningen, de locatie van de eerste Boeroe-nederzetting in het land.
President Santokhi benadrukte in zijn boodschap het belang van historisch besef en noemde de band tussen de Boeroes en het district Saramacca van grote betekenis, juist in het jaar dat Saramacca haar 235-jarig bestaan viert. “Saramacca staat symbool voor samenwerking, gemeenschapszin en de kracht van diversiteit.”
Foto: CDS
De president feliciteerde tevens de Stichting Sranan Boeroes met haar inzet voor het behoud van dit cultureel erfgoed. “Elke bevolkingsgroep – groot of klein – vormt een onmisbare schakel in de verdere opbouw van een rechtvaardig, inclusief en veerkrachtig Suriname,” stelde hij. “De kracht van ons land ligt in de bijdrage van alle gemeenschappen. De Boeroes maken daar onlosmakelijk deel van uit. Moge dit jubileumjaar ons blijven inspireren om samen te bouwen aan de toekomst.”
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..
- Advocaten betwisten drugs dropping door Colombianen..
- Suriname treft Panama, El Salvador en Guatemala in laatste …..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..
- Surinaams-Javaans medicinaal erfgoed kan bijdragen aan nati…..
- OM eist zware straffen in omvangrijke drugszaak..
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent …..
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..