President Chan Santokhi heeft in een officiële verklaring zijn afwezigheid op de herdenking van 180 jaar Boeroe-gemeenschap in Suriname toegelicht. Wegens ziekte kon de president niet persoonlijk aanwezig zijn op de plechtigheid die op 20 juni 2025 werd gehouden in het district Saramacca, maar via een boodschap sprak hij alsnog zijn diepe waardering uit voor de Boeroes en hun bijdrage aan de Surinaamse samenleving.
“De Boeroe-gemeenschap heeft zich in 1845, onder moeilijke omstandigheden, gevestigd op plantage Voorzorg in Saramacca,” aldus de president. “Met moed, arbeidsethos en vastberadenheid hebben zij zich weten te wortelen in Suriname. Hun bijdrage aan onze landbouw, gemeenschapsopbouw en maatschappelijke ontwikkeling is van blijvende betekenis.”
180 jaar Boeroes in Suriname werd gisteren met trots herdacht in Saramacca. Foto: CDS
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur vertegenwoordigde de regering bij het evenement en hield namens de president een toespraak. De viering, georganiseerd door de Stichting Sranan Boeroe, vond plaats in Groningen, de locatie van de eerste Boeroe-nederzetting in het land.
President Santokhi benadrukte in zijn boodschap het belang van historisch besef en noemde de band tussen de Boeroes en het district Saramacca van grote betekenis, juist in het jaar dat Saramacca haar 235-jarig bestaan viert. “Saramacca staat symbool voor samenwerking, gemeenschapszin en de kracht van diversiteit.”
Foto: CDS
De president feliciteerde tevens de Stichting Sranan Boeroes met haar inzet voor het behoud van dit cultureel erfgoed. “Elke bevolkingsgroep – groot of klein – vormt een onmisbare schakel in de verdere opbouw van een rechtvaardig, inclusief en veerkrachtig Suriname,” stelde hij. “De kracht van ons land ligt in de bijdrage van alle gemeenschappen. De Boeroes maken daar onlosmakelijk deel van uit. Moge dit jubileumjaar ons blijven inspireren om samen te bouwen aan de toekomst.”
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..