De Surinaamse worstelsport maakt op 27 juli een officiële comeback met het toernooi “Worstel is back”, georganiseerd door het nieuwe bestuur van de Surinaamse Worstel Federatie (SWF) onder leiding van Ravin Changoer. Dit evenement markeert het eerste optreden op de mat na een pauze van ruim een jaar.
De SWF heeft voor de resterende vijf maanden van dit jaar ten minste drie lokale toernooien gepland. “Worstel is back” vormt daarmee de aftrap van een reeks initiatieven om de sport nieuw leven in te blazen en het publiek weer te betrekken.
Internationale deelname primeur
Het toernooi krijgt een internationaal tintje met de deelname van worstelaars uit Guyana, afkomstig van de club BJJ Phoenix. Voor deze atleten is het de eerste keer dat ze buiten hun landsgrenzen deelnemen aan een toernooi. Het is bovendien de eerste keer dat Guyanese worstelaars in Suriname in actie komen.
Van Surinaamse zijde nemen de volgende verenigingen deel:
– Jai Hind en Shuriken uit Nickerie
– Tatami en Invictus uit Paramaribo
– FC Fearless Warriors en WV Meerzorg uit Commewijne
Digitale revolutie voor SWF
Een bijzonder moment tijdens het evenement is de lancering van het allereerste digitale platform van de SWF. Dit systeem stelt de federatie in staat om atletengegevens, wedstrijdschema’s en resultaten digitaal te beheren en toegankelijk te maken. Het platform is een schenking van ICT-bedrijf NETNINJAS, onder leiding van Arun Bihariesingh.
Toegang is gratis
“Worstel is back” vindt plaats in Sportcomplex Kwatta en start om 14.00 uur. De toegang is gratis, met als doel om het publiek opnieuw warm te maken voor de sport. In totaal staan 24 wedstrijden op het programma.
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..
- Taskforce ingesteld voor hervorming luchtvaartsectoren; reg…..
- Onderzoek bij Narcoticabrigade: in beslag genomen gelden ‘v…..
- Technische commissie ingesteld voor beveiligingsstandaarden.
- Tsang zet personen thuis die in juli in dienst zijn genomen…..
- Wat kan de diaspora meer bijdragen aan de ontwikkeling van …..
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..