De wisselkoersen voor de dollar en euro in Suriname zijn deze week opnieuw gestegen. Bij cambio’s wordt de Amerikaanse dollar momenteel verkocht voor SRD 39,-, en de euro voor SRD 44,-. Deze stijging bevestigt de aanhoudende waardevermindering van de Surinaamse dollar (SRD) ten opzichte van buitenlandse valuta.
De aankoopkoersen liggen op SRD 38,50 voor de Amerikaanse dollar en SRD 43,40 voor de euro. Dit betekent dat consumenten en bedrijven meer Surinaamse dollars moeten inwisselen, om aan buitenlandse valuta te komen. De oplopende wisselkoersen leiden tot prijsstijgingen van goederen en diensten die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel en medische producten.
Volgens valutahandelaren wordt de koersontwikkeling niet alleen bepaald door vraag en aanbod, maar speelde ook de politieke onzekerheid in aanloop naar de verkiezingen daarom een mogelijke rol.
De toenemende vraag naar euro’s en dollars jaagt de wisselkoersen verder omhoog, waardoor de druk op de SRD blijft toenemen.
Deze negatieve trend is sinds eind mei zichtbaar en lijkt mede gevoed door een gebrek aan vertrouwen in het toekomstig financieel beleid van het land.
De waardedaling van de SRD heeft directe gevolgen voor de koopkracht van burgers. Importeurs en winkeliers zien hun kosten stijgen en berekenen deze door aan de consument. Hierdoor worden dagelijkse producten en diensten steeds duurder, wat het leven in Suriname aanzienlijk onaangenamer maakt. Zonder snel en effectief ingrijpen van beleidsmakers, dreigt de druk op de SRD en de economie verder toe te nemen.
The post Wisselkoersen blijven stijgen ..
- Negen districten klaar, Paramaribo laat nog op zich wachten..
- De Boeroe-erfenis binnen het hart van 235 jaar Saramacca..
- Tasha’s World is terug met nieuwe single “Ready To Fall…..
- Week begint met regenachtige maandagochtend..
- Politiebericht over woningbrand Sewnarainweg..
- Straatprotest in Colombia na neerschieten presidentskandida…..
- Rosalina Francina Nijman- Landveld (104) Paramaribo 3-6-20…..
- Rosalina Francina Nijman-Landveld (104) Paramaribo 3-6-202…..
- Trump stuurt troepen: spanning loopt op bij protesten in Ca…..
- Nurmohamed voor internationaal forum in China..
- Landveld kandidaat-minister TCT: “We kijken niet alleen naa…..
- Brandstichter Pikin Saron aangehouden..
- Nurmohammed zoekt investeringskansen op topforum in China..
- Het krioelt van problemen bij CASAS..
- Hoofdstembureaus maken verkiezingsuitslag bekend..
- Presidentskandidaat Simons: “Goudsector draagt nog niet vol…..
- NDP en NPS heersers in Coronie; moeizaam proces..
- Caricom-ministers buigen zich over handels- en integratievr…..
- Column: Borrelpraat no. 875..
- Minister Riad Nurmohamed vertegenwoordigt Suriname op infra…..
- Minister Nurmohammed neemt deel aan internationaal forum in…..