De wisselkoersen voor de dollar en euro in Suriname zijn deze week opnieuw gestegen. Bij cambio’s wordt de Amerikaanse dollar momenteel verkocht voor SRD 39,-, en de euro voor SRD 44,-. Deze stijging bevestigt de aanhoudende waardevermindering van de Surinaamse dollar (SRD) ten opzichte van buitenlandse valuta.
De aankoopkoersen liggen op SRD 38,50 voor de Amerikaanse dollar en SRD 43,40 voor de euro. Dit betekent dat consumenten en bedrijven meer Surinaamse dollars moeten inwisselen, om aan buitenlandse valuta te komen. De oplopende wisselkoersen leiden tot prijsstijgingen van goederen en diensten die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel en medische producten.
Volgens valutahandelaren wordt de koersontwikkeling niet alleen bepaald door vraag en aanbod, maar speelde ook de politieke onzekerheid in aanloop naar de verkiezingen daarom een mogelijke rol.
De toenemende vraag naar euro’s en dollars jaagt de wisselkoersen verder omhoog, waardoor de druk op de SRD blijft toenemen.
Deze negatieve trend is sinds eind mei zichtbaar en lijkt mede gevoed door een gebrek aan vertrouwen in het toekomstig financieel beleid van het land.
De waardedaling van de SRD heeft directe gevolgen voor de koopkracht van burgers. Importeurs en winkeliers zien hun kosten stijgen en berekenen deze door aan de consument. Hierdoor worden dagelijkse producten en diensten steeds duurder, wat het leven in Suriname aanzienlijk onaangenamer maakt. Zonder snel en effectief ingrijpen van beleidsmakers, dreigt de druk op de SRD en de economie verder toe te nemen.
The post Wisselkoersen blijven stijgen ..
- Man dood aangetroffen in voertuig aan de Timmermanstraat; V…..
- Toelating en beëdiging nieuwe parlementariërs 30 juni..
- Delegatie uit Guiana’s vraagt aandacht voor oceaanbeschermi…..
- Brand verwoest woning door ontvlammende bromfiets..
- Beëdiging nieuwe parlementariërs op 30 juni; Bee bereidt Ad…..
- Centraal Hoofdstembureau stelt morgen verkiezingsuitslag va…..
- Gum Air: ‘Onze veiligheidsstandaarden blijven onaangetast…..
- Twee machines..
- Zware aanrijding op Krakaweg eist vermoedelijk leven van br…..
- CHS houdt dinsdag openbare zitting om verkiezingsuitslag va…..
- Hoofdstembureau Paramaribo houdt vanavond zitting; niks aan…..
- VHP vraagt OKB verkiezingsuitslag niet bindend te verklaren..
- VHP wil uitslag verkiezingen niet bindend verklaren; eist e…..
- Regionale delegatie woont UNOC bij voor gezamenlijke aanpak…..
- Correctie..
- Natio overleeft..
- Suriname krijgt mogelijk voor het eerst een vrouwelijke pre…..
- Politiebericht over dodelijke aanrijding Krakkaweg..
- Dodelijke botsing op Krakkaweg nabij Zanderij..
- Veemagnaat in Brazilië boegbeeld in strijd tegen ontbossin…..
- In memoriam — Papa Touwtjie: De Godfather van Reggae-Danceh…..