Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie heeft aangegeven dat de focus van zijn ministerie de komende maanden zal liggen op veiligheid en de verkiezingen. Dit maakte de minister duidelijk voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
Het ministerie zet zich in om de algemene veiligheid in de samenleving te herstellen, met speciale aandacht voor de zichtbaarheid van de politie. Er zullen verhoogde controles en roadblocks plaatsvinden, en er wordt extra inzet verwacht van de maritieme politie en de kustwacht voor de bestrijding van criminaliteit op het water.
Daarnaast wordt er ook gewerkt aan de veiligheid in het binnenland, waar de situatie vorig jaar ernstig verslechterde. De stijging van de criminaliteit in het binnenland was zorgwekkend, en een van de meest opvallende incidenten was dat criminelen gericht schoten op een helikopter van het Nationaal Leger (NL).
Met behulp van roadblocks en verkeerscontroles hoopt de minister dat burgers zich beter aan de verkeersregels zullen houden en dat het aantal verkeersongevallen zal afnemen. De minister heeft bovendien een verzoek ingediend bij de voorzitter van De Nationale Assemblée, Marinus Bee, om de wetgeving rondom e-bikes snel aan te nemen. Het conceptrijbesluit moet volgens hem met urgentie worden behandeld.
De minister is tevens voornemens om blijvende maatregelen te treffen tegen buschauffeurs die de wet overtreden. Daarnaast heeft hij overleg gevoerd met de regiocommandanten om de verkeerssituatie in het land aan te pakken.
- Man dood aangetroffen in bushuisje..
- Eerste zege SCVU 2 in basketbalcompetitie..
- Politie houdt 3 verdachten aan voor plundering winkel..
- Landvreugd kondigt vooruitgang aan in verkiezingsvoorbereid…..
- Gepensioneerden SLM gedupeerd..
- Del Castilho ziet functie assembleevoorzitter wel zitten..
- Bundeling van 6 partijen: ‘OPTSU na wan optie gi Sran…..
- Update: verdachte die tijdens brand met anderen de winkel p…..
- Politie treft drugs en munitie in goktent aan..
- Bevolkingsbeleid moet Surinamers eerst beschermen..
- Samenwerking OPTSU bestaat nu uit zes partijen..
- Vrouwelijke moordverdachte vraagt rechter om diamanten kans..
- Progressieve beweging OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DN…..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedachtâ…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..