Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie heeft aangegeven dat de focus van zijn ministerie de komende maanden zal liggen op veiligheid en de verkiezingen. Dit maakte de minister duidelijk voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
Het ministerie zet zich in om de algemene veiligheid in de samenleving te herstellen, met speciale aandacht voor de zichtbaarheid van de politie. Er zullen verhoogde controles en roadblocks plaatsvinden, en er wordt extra inzet verwacht van de maritieme politie en de kustwacht voor de bestrijding van criminaliteit op het water.
Daarnaast wordt er ook gewerkt aan de veiligheid in het binnenland, waar de situatie vorig jaar ernstig verslechterde. De stijging van de criminaliteit in het binnenland was zorgwekkend, en een van de meest opvallende incidenten was dat criminelen gericht schoten op een helikopter van het Nationaal Leger (NL).
Met behulp van roadblocks en verkeerscontroles hoopt de minister dat burgers zich beter aan de verkeersregels zullen houden en dat het aantal verkeersongevallen zal afnemen. De minister heeft bovendien een verzoek ingediend bij de voorzitter van De Nationale Assemblée, Marinus Bee, om de wetgeving rondom e-bikes snel aan te nemen. Het conceptrijbesluit moet volgens hem met urgentie worden behandeld.
De minister is tevens voornemens om blijvende maatregelen te treffen tegen buschauffeurs die de wet overtreden. Daarnaast heeft hij overleg gevoerd met de regiocommandanten om de verkeerssituatie in het land aan te pakken.
- Jaglustsluis Commewijne krijgt moderne make-over..
- VHP benadrukt: waarborgsom volgens procedure betaald..
- President Santokhi ontvangt update over Suriname-India same…..
- De NDP focust op een eerlijke politiek..
- Marinus Bee: ‘Onder mijn leiding is het parlement een deel …..
- Kinderen en adolescenten sterk beïnvloed door sociale medi…..
- Suriname en Servië werken aan oprichting gezamenlijke Kamer…..
- 55 jaar Surinaamse Vereniging voor Fysiotherapie: synergie …..
- OKB beëdigt toezichthouders..
- Stichting betreurt diefstal buste Trefossa en roept op tot …..
- President hoort zorgpunten radio- en tv-eigenaren aan..
- Santokhi bijgepraat over projecten Suriname-India..
- Nieuw team moet zorgpunten Vereniging Radio- en Televisiebe…..
- Parmessar: “Wetsvoorstel over collectieve rechten is een ve…..
- Hoger beroep Hoefdraad opnieuw uitgesteld, laatste kans voo…..
- OKB beëdigt toezichthouders verkiezingen..
- OW verricht werkzaamheden aan Jagtlustsluis in Commewijne..
- ‘Wij hopen dat we beeld Trefossa terugvinden’..
- Jamilhio Rigters treft Messi in Concacaf Champions Cup..
- Maatschappelijke organisaties geven sterk signaal: Stop de …..
- ‘Kansen creëren en zorgen dat jongeren hier een toekomst zi…..