Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties zegt tegen persbureau Associated Press dat het voedselhulp in West- en Centraal-Afrika verder afbouwt. Het besluit is het gevolg van de bezuinigingen bij de Amerikaanse hulporganisatie USAID dat wereldwijd nood- en ontwikkelingshulp financiert.
Volgens het WFP zullen miljoenen mensen in zeven landen in de regio worden getroffen, onder wie 300.000 kinderen in Nigeria die het risico lopen op ernstige ondervoeding.
Zo is er in Mauritanië, Mali en de Centraal-Afrikaanse Republiek volgens het WFP een voorraad voor slechts enkele weken. In Kameroen is de hulpdistributie voor vluchtelingen uit Nigeria al teruggeschroefd. In Mali wordt sinds juni geen noodhulp meer verstrekt.
Jihadistische groeperingenHet WFP zal noodhulp alleen aan de zwaarst getroffenen geven. Het hulpprogramma zegt dat het bijna 500 miljoen dollar nodig heeft om door te kunnen gaan met het bieden van hulp in de regio.
Experts waarschuwen dat de voedselcrisis in de regio een voedingsbodem zal worden voor jihadistische groeperingen. Zij kunnen kwetsbare mensen rekruteren in ruil voor voedsel.
Ontmanteling USAIDBegin dit jaar zette de Amerikaanse president Trump flink het mes in USAID. Er moest 60 miljard dollar worden bezuinigd bij de hulporganisatie. Deze maand meldde persbureau AP dat USAID in zijn geheel wordt ontmanteld.
Tijdens een lunch in het Witte Huis deze week met leiders van Liberia, Senegal, Gabon, Mauritanië en Guinee-Bissau zei Trump dat de VS zich wil richten op handel met de Afrikaanse regio en niet op hulp.
- Lid Arrestatie Team geëerd na succesvolle training in Abu D…..
- Ruim 100 burgers gedecoreerd voor bijzondere verdiensten..
- Parmessar: “Inauguratie eerste vrouwelijke president wordt …..
- Venezuela feliciteert Simons met verkiezing tot president v…..
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije stat…..
- US Air Force stopt SpaceX-raketproject op Pacific atol..
- SVB beëindigt samenwerking met arbiter die vecht met U16-vo…..
- Leiding Centrale Bank nodigt vakbond uit..
- Sylvia Helouise Sijlbing..
- Vloeibaar woord..
- Paus Leo: ‘Onze wereld staat in brand’..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen..
- Vrijspraak geen deleteknop voor journalistiek..
- President Santokhi garandeert transparante financiële overd…..
- President: ‘Regering heeft laten zien niet te buigen voor t…..
- President-elect Simons en vicepresident-elect Rusland erken…..
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten..
- De kogel is door de kerk…..
- Gezin gekneveld bij brute overval..
- Surinaamse artiesten geven meerwaarde aan Kwaku Summer Fest…..
- President Santokhi decoreert burgers voor uitzonderlijke in…..