Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties zegt tegen persbureau Associated Press dat het voedselhulp in West- en Centraal-Afrika verder afbouwt. Het besluit is het gevolg van de bezuinigingen bij de Amerikaanse hulporganisatie USAID dat wereldwijd nood- en ontwikkelingshulp financiert.
Volgens het WFP zullen miljoenen mensen in zeven landen in de regio worden getroffen, onder wie 300.000 kinderen in Nigeria die het risico lopen op ernstige ondervoeding.
Zo is er in Mauritanië, Mali en de Centraal-Afrikaanse Republiek volgens het WFP een voorraad voor slechts enkele weken. In Kameroen is de hulpdistributie voor vluchtelingen uit Nigeria al teruggeschroefd. In Mali wordt sinds juni geen noodhulp meer verstrekt.
Jihadistische groeperingenHet WFP zal noodhulp alleen aan de zwaarst getroffenen geven. Het hulpprogramma zegt dat het bijna 500 miljoen dollar nodig heeft om door te kunnen gaan met het bieden van hulp in de regio.
Experts waarschuwen dat de voedselcrisis in de regio een voedingsbodem zal worden voor jihadistische groeperingen. Zij kunnen kwetsbare mensen rekruteren in ruil voor voedsel.
Ontmanteling USAIDBegin dit jaar zette de Amerikaanse president Trump flink het mes in USAID. Er moest 60 miljard dollar worden bezuinigd bij de hulporganisatie. Deze maand meldde persbureau AP dat USAID in zijn geheel wordt ontmanteld.
Tijdens een lunch in het Witte Huis deze week met leiders van Liberia, Senegal, Gabon, Mauritanië en Guinee-Bissau zei Trump dat de VS zich wil richten op handel met de Afrikaanse regio en niet op hulp.
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..