Het waterpeil in het Afobaka stuwmeer vertoont een lichte stijging van 4,20 voet (ongeveer 1,4 meter), zo meldt Staatsolie NV. Deze stijging is te danken aan de regenval van de afgelopen periode. De huidige waterstand maakt het mogelijk om het opwekniveau van 90 megawatt voorlopig te handhaven.
ADVERTENTIE
Staatsolie NV verwacht dat de situatie in de grote regentijd verder zal verbeteren, aangezien er dan meer water in het stuwmeer zal stromen, wat de capaciteit van de waterkrachtcentrale kan vergroten. Het is echter afhankelijk van de werkelijke situatie tijdens de regentijd om te bepalen of de elektriciteitsopwekking verder opgevoerd zal worden.
Het land heeft enige tijd te maken gehad met een energiecrisis als gevolg van een lage waterstand in het stuwmeer. De langdurige droogte van de afgelopen maanden had het waterpeil in het stuwmeer sterk laten dalen.
Bij een extreem laag waterpeil kan de waterkrachtcentrale niet optimaal functioneren, wat de energievoorziening ernstig kan bedreigen. Dit had ook impact op de dorpen in Brokopondo die afhankelijk zijn van water uit het stuwmeer voor uiteenlopende doeleinden.
De dorpen maken gebruik van het water voor irrigatie, huishoudelijk gebruik en zelfs voor de scholen in de regio, hoewel het niet wordt gebruikt voor drinkwater. De recente stijging van het waterpeil biedt een welkome verlichting voor de getroffen gemeenschappen en vermindert de druk op de energievoorziening in het binnenland.
Staatsolie NV blijft de situatie monitoren en zal de nodige maatregelen nemen, afhankelijk van de verdere ontwikkelingen in de regentijd.
- Wegbarricade door bewoners van Baling Soela opgeheven..
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden..
- Samen strijden en verder bouwen aan een rechtvaardig Surina…..
- NDP op Dag van de Arbeid: strijd en hoop voor een betere to…..
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied..
- Verwerking stembiljetten officieel gestart..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 mei 1996..
- Dodelijk Jachtincident in Casipora-gebied..
- Medische Zending vraagt volle ondersteuning bij realiseren …..
- Inhoudelijke kijk op de peiling in plaats van daarover te f…..
- Nieuwe voorzitter en bestuursleden benoemd bij FVO..
- ‘Persrechter misleidt de samenleving – Rechtbank heeft VLS …..
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit..
- Verdachte milieuverontreiniging opgepakt na tip..
- Cambiohouders en slimstemmers bemoeilijkten beleid regering…..
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbei…..
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo..
- Resocialisatie gedetineerden..
- 45 burgers onderscheiden voor uitzonderlijke maatschappelij…..
- Back-upgenerator aangekomen in Moengo..
- Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trai…..