Het waterpeil in het Afobaka stuwmeer vertoont een lichte stijging van 4,20 voet (ongeveer 1,4 meter), zo meldt Staatsolie NV. Deze stijging is te danken aan de regenval van de afgelopen periode. De huidige waterstand maakt het mogelijk om het opwekniveau van 90 megawatt voorlopig te handhaven.
ADVERTENTIE
Staatsolie NV verwacht dat de situatie in de grote regentijd verder zal verbeteren, aangezien er dan meer water in het stuwmeer zal stromen, wat de capaciteit van de waterkrachtcentrale kan vergroten. Het is echter afhankelijk van de werkelijke situatie tijdens de regentijd om te bepalen of de elektriciteitsopwekking verder opgevoerd zal worden.
Het land heeft enige tijd te maken gehad met een energiecrisis als gevolg van een lage waterstand in het stuwmeer. De langdurige droogte van de afgelopen maanden had het waterpeil in het stuwmeer sterk laten dalen.
Bij een extreem laag waterpeil kan de waterkrachtcentrale niet optimaal functioneren, wat de energievoorziening ernstig kan bedreigen. Dit had ook impact op de dorpen in Brokopondo die afhankelijk zijn van water uit het stuwmeer voor uiteenlopende doeleinden.
De dorpen maken gebruik van het water voor irrigatie, huishoudelijk gebruik en zelfs voor de scholen in de regio, hoewel het niet wordt gebruikt voor drinkwater. De recente stijging van het waterpeil biedt een welkome verlichting voor de getroffen gemeenschappen en vermindert de druk op de energievoorziening in het binnenland.
Staatsolie NV blijft de situatie monitoren en zal de nodige maatregelen nemen, afhankelijk van de verdere ontwikkelingen in de regentijd.
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn..
- Wat voor soort president heeft Suriname nodig?..
- Herman Jintie: “Uitvoering beleidsplan Medische Zending gro…..
- Eindelijk een vrouwelijke presidentskandidaat van allure..
- President en first lady ontvangen eerste oproepingskaart..
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan..
- Politie treedt op: bar rond middernacht gesloten te Rainvil…..
- ‘Soca to the Bone’ brengt ultieme carnaval vibe..
- PL per direct uit regering – ‘Regering ondermijnt rec…..
- Rechter beslist: Mag een callcenter de rust van een woonwij…..
- FIFA waarschuwt voor schorsing bij rechterlijke inmenging i…..
- PL houdt coalitie voor gezien..
- Breaking: Pertjajah Luhur stapt uit coalitie na verlopen ul…..
- FIFA waarschuwt: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing l…..
- PL stapt uit regering: Ramsaran en Somohardjo dienen ontsla…..
- PL stapt uit de regering; minister Ramsaran dient ontslag i…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (6)..
- Dodelijk jachtincident in Casipora-gebied: 55-jarige man pe…..
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd..
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey..
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd..