Readytex Art Gallery presenteert met trots de expositie Waka Tjopu: Echoes of a Movement – een indrukwekkende artistieke terugblik op een bewogen periode in de Surinaamse geschiedenis. Deze unieke tentoonstelling brengt de nog actieve leden van het kunstenaarscollectief Waka Tjopu opnieuw samen en werpt een helder licht op hun rol in de culturele bewustwording en dekolonisatie van Suriname in de jaren tachtig.
De naam Waka Tjopu, ontleend aan een Surinaams knikkerspel, staat symbool voor constante beweging, vernieuwing en doelgerichtheid. In die geest gebruikten de leden van het collectief hun kunst als instrument voor maatschappelijk engagement en nationale opbouw. De tentoonstelling toont niet alleen collectief werk, maar ook individuele creaties van de kunstenaars René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso, Winston van der Bok † en Soeki Irodikromo †.
Met historisch documentatiemateriaal, foto’s en beeldende kunst brengt Waka Tjopu: Echoes of a Movement de idealen en het activisme van deze kunstenaarsgeneratie opnieuw tot leven. De expositie vormt niet alleen een eerbetoon, maar roept ook op tot reflectie over de rol van kunst in periodes van maatschappelijke verandering – toen én nu.
De feestelijke opening vindt plaats op zaterdag 5 juli om 19.30 uur in Readytex Art Gallery aan de Steenbakkerijstraat. Vanaf 19.00 uur is er inloop. De tentoonstelling loopt vervolgens van maandag 7 juli tot en met zaterdag 30 augustus en is toegankelijk van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en op zaterdag van 08.30 tot 13.30 uur.
Waka Tjopu: Echoes of a Movement belooft een bijzonder moment te worden in de Surinaamse kunstscene – een laatste gezamenlijke manifestatie van een beweging die met kracht en visie haar stempel drukte op het culturele landschap van Suriname. Kunstliefhebbers, historici en het brede publiek zijn van harte uitgenodigd om deze expositie niet te missen.
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..
- Epilepsie nog onderbelicht in Suriname..
- De Siddering: Herinnering als Moreel Zintuig..
- Trio moet jachtgeweren onder bedreiging afstaan..
- “Dat is antisemitisch!””Jullie ogen liege…..
- Vier auto inbrekers aangehouden..
- AWJ tekent overeenkomst met vier veiligheidsbonden..
- DEZELFDE BRUNSWIJK ALS ALTIJD..
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oli…..
- Tweede Miss Inheemse Suriname-verkiezing in startblokken..
- Dc Wongsodikromo: “Saramacca is klaar voor landbouwvraag va…..