Readytex Art Gallery presenteert met trots de expositie Waka Tjopu: Echoes of a Movement – een indrukwekkende artistieke terugblik op een bewogen periode in de Surinaamse geschiedenis. Deze unieke tentoonstelling brengt de nog actieve leden van het kunstenaarscollectief Waka Tjopu opnieuw samen en werpt een helder licht op hun rol in de culturele bewustwording en dekolonisatie van Suriname in de jaren tachtig.
De naam Waka Tjopu, ontleend aan een Surinaams knikkerspel, staat symbool voor constante beweging, vernieuwing en doelgerichtheid. In die geest gebruikten de leden van het collectief hun kunst als instrument voor maatschappelijk engagement en nationale opbouw. De tentoonstelling toont niet alleen collectief werk, maar ook individuele creaties van de kunstenaars René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso, Winston van der Bok † en Soeki Irodikromo †.
Met historisch documentatiemateriaal, foto’s en beeldende kunst brengt Waka Tjopu: Echoes of a Movement de idealen en het activisme van deze kunstenaarsgeneratie opnieuw tot leven. De expositie vormt niet alleen een eerbetoon, maar roept ook op tot reflectie over de rol van kunst in periodes van maatschappelijke verandering – toen én nu.
De feestelijke opening vindt plaats op zaterdag 5 juli om 19.30 uur in Readytex Art Gallery aan de Steenbakkerijstraat. Vanaf 19.00 uur is er inloop. De tentoonstelling loopt vervolgens van maandag 7 juli tot en met zaterdag 30 augustus en is toegankelijk van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en op zaterdag van 08.30 tot 13.30 uur.
Waka Tjopu: Echoes of a Movement belooft een bijzonder moment te worden in de Surinaamse kunstscene – een laatste gezamenlijke manifestatie van een beweging die met kracht en visie haar stempel drukte op het culturele landschap van Suriname. Kunstliefhebbers, historici en het brede publiek zijn van harte uitgenodigd om deze expositie niet te missen.
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..