De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft op vrijdag 22 augustus deelgenomen aan een virtuele capaciteitsopbouwsessie in het kader van het Investment Facilitation for Development (IFD)-akkoord van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). De bijeenkomst werd georganiseerd door de Suriname Investment and Trade Agency (SITA), in samenwerking met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), en met ondersteuning van de Inter-American Development Bank (IDB), het International Trade Center (ITC) en de WTO.
Het IFD-akkoord is erop gericht het investeringsklimaat te versterken door meer transparantie te creëren, procedures te vereenvoudigen en te digitaliseren, en door het instellen van een centraal aanspreekpunt voor investeerders.
Tijdens de sessie werd stilgestaan bij de doelstellingen en reikwijdte van het akkoord en de mogelijke impact ervan op Suriname. Ook kwam de samenwerking met nationale en internationale partners zoals SITA, EZ, IDB, ITC en de WTO aan de orde. Een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst was de toelichting op de nationale Self Needs Assessment, waarmee Suriname vaststelt, welke onderdelen van het nationale investeringsbeleid reeds voldoen aan het akkoord en waar verdere ontwikkeling of internationale ondersteuning vereist is. Daarbij werden deelnemers vertrouwd gemaakt met de indeling in categorieën A, B en C, en werden praktische oefeningen uitgevoerd, waaronder een gap-analyse gericht op transparantie, procedures en digitalisering. Verder werd een inventarisatie gemaakt van bestaande regelgeving, online portalen en proceduretijden.
De VSB ziet de sessie als een belangrijke stap in de voorbereiding op de formele notificatie bij de WTO. Volgens de organisatie draagt dit proces bij aan het versterken van de internationale investeringspositie van Suriname en aan het leggen van een stevige basis voor duurzame economische groei. De volgende sessie vindt plaats op 29 augustus aanstaande en zal ingaan op verdere verdieping en vervolgstappen binnen het traject.
The post VSB neemt deel aan WTO-sessie over investeringsfacilitatie ..
- Vijf leden roversbende opgepakt te Zorg en Hoop: verdacht v….
- Afscheid van een groot muzikant.
- UNU NO MUSU TEST MI..
- Alleenstaand..
- Video -Emotioneel eerbetoon van Kim Jong-un aan gesneuvelde….
- Video -Schokkend moment: auto rijdt Indiase verkeersagent ….
- Video -Kadyrov start grootste hulpactie in Gaza.
- Video -Maduro: “Ze willen de voortplanting van nieuwe gener….
- RBTP rolt roversbende op; vijftal aangehouden en ingesloten.
- MARK X, DE STROOMPAALVERNIETIGER..
- Drie huizen zwaar getroffen bij uitslaande brand..
- Tranga Rugie & The Music Lovers: ‘Ik voed wat mij volgt…..
- Dronken man, bekend als ‘Mouse’, vernield groentenkraam.
- BURGERS BETALEN DE PRIJS VOOR FALEND BELEID..
- Man opgepakt na gewelddadige diefstal in winkel..
- Trinidad staat VS-troepen toe Guyana te verdedigen tegen Ve….
- Amerikaanse troepenopbouw bedreigt Venezuela.
- Guyana waarschuwt voor groeiende dreiging narco-terrorisme.
- Nieuwe straffen: verbod op cafés en reizen in Engeland en W….
- PRIJSKAARTJE VERHOGINGEN RECHTSPLEGING..
- Gopal: ‘Krin Kondre-project is vakantiewerkgelegenheidsproj…..