De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft op vrijdag 22 augustusΒ deelgenomen aan een virtuele capaciteitsopbouwsessie in het kader van het Investment Facilitation for Development (IFD)-akkoord van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). De bijeenkomst werd georganiseerd door de Suriname Investment and Trade Agency (SITA), in samenwerking met het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), en met ondersteuning van de Inter-American Development Bank (IDB), het International Trade Center (ITC) en de WTO.
Het IFD-akkoord is erop gericht het investeringsklimaat te versterken door meer transparantie te creΓ«ren, procedures te vereenvoudigen en te digitaliseren, en door het instellen van een centraal aanspreekpunt voor investeerders.
Tijdens de sessie werd stilgestaan bij de doelstellingen en reikwijdte van het akkoord en de mogelijke impact ervan op Suriname. Ook kwam de samenwerking met nationale en internationale partners zoals SITA, EZ, IDB, ITC en de WTO aan de orde. Een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst was de toelichting op de nationale Self Needs Assessment, waarmee Suriname vaststelt, welke onderdelen van het nationale investeringsbeleid reeds voldoen aan het akkoord en waar verdere ontwikkeling of internationale ondersteuning vereist is. Daarbij werden deelnemers vertrouwd gemaakt met de indeling in categorieΓ«n A, B en C, en werden praktische oefeningen uitgevoerd, waaronder een gap-analyse gericht op transparantie, procedures en digitalisering. Verder werd een inventarisatie gemaakt van bestaande regelgeving, online portalen en proceduretijden.
De VSB ziet de sessie als een belangrijke stap in de voorbereiding op de formele notificatie bij de WTO. Volgens de organisatie draagt dit proces bij aan het versterken van de internationale investeringspositie van Suriname en aan het leggen van een stevige basis voor duurzame economische groei. De volgende sessie vindt plaats op 29 augustus aanstaande en zal ingaan op verdere verdieping en vervolgstappen binnen het traject.
The post VSB neemt deel aan WTO-sessie over investeringsfacilitatie ..
- Binnenlandse Zaken brengt beleidsplan 2025-2030 in lijn met…..
- VS belooft narco terrorisme in de regio aan te pakken..
- Stiefzoon moet zich verantwoorden voor mishandeling en bedr…..
- OWRO stopt 86 onbevoegde aanstellingen..
- Mines Services: βWe laten zien dat Suriname het ook kanβ…..
- Veroordeling voor moord uit 1984 vernietigd.
- Kowloon viert 75-jarig jubileum: βBeter dan Vegasβ.
- Man neergeschoten na woordenwisseling aan Coesewijnestraat..
- ACTEUR JERRY ADLER (96) OVERLEDEN.
- NEGEN NEDERLANDSE MINISTERS TREDEN AF UIT SOLIDARITEIT MET ….
- Video -BLOEDIGE DAG IN DE JEMENITISCHE HOOFDSTAD, BASTION V….
- Video -IsraΓ«l doodt meer dan 2 miljoen mensen in Palestina ….
- A Poku Tori fu Morenzo Bruma..
- Gewapende overval op supermarkt: vijf verdachten aangehoude…..
- Mexico in de greep van de cartels: senator luidt noodklok.
- RBTM Verricht Drie Aanhoudingen Te Brokopondo.
- IDB-MILJOENEN: ZEGEN OF NIEUWE SCHULDENVAL?..
- Suriname 50 jaar: marketing, macht en identiteit..
- BLOEDBANK IN CRISIS..
- Kennia Domini: βIk ben nooit te moe om voor de Here te zing…..
- Passagiers pissig om stroomuitval op Johan Adolf Pengel Int…..