De Amerikaanse regering heeft 37 huidige en voormalige inlichtingenfunctionarissen de toegang tot geheime informatie ontzegd. Volgens de autoriteiten hebben zij hun eed aan de grondwet geschonden en eigen belangen boven het landsbelang gesteld.
Ontslag en openbaarmaking door Tulsi Gabbard
De meeste betrokkenen werkten al langere tijd niet meer voor de overheid. De functionarissen die nog in dienst waren, zijn direct ontslagen. Tulsi Gabbard, directeur van de inlichtingenkoepel DNI, maakte de volledige namenlijst bekend via sociale media. Volgens haar zijn de gestrafte personen schuldig aan het lekken en politiseren van gevoelige informatie.
Gabbard benadrukte dat zij handelde op verzoek van president Donald Trump. “Deze mensen hebben het publieke vertrouwen misbruikt door inlichtingen te manipuleren,” aldus de DNI-directeur. Verdere details over de beschuldigingen werden niet gedeeld.
Conflict tussen Trump en inlichtingendiensten
De relatie tussen de inlichtingendiensten en de regering-Trump was de afgelopen maanden al gespannen. In juni lekte een voorlopig rapport van de Defense Intelligence Agency (DIA) over de schade na Amerikaanse bombardementen op Iraanse nucleaire installaties.
Dat rapport stelde dat het Iraanse kernprogramma slechts enkele maanden was vertraagd, terwijl de regering volhield dat de installaties volledig waren vernietigd.
Strafrechtelijk onderzoek naar Iran-lek
Het Pentagon schakelde na dit lek de FBI in voor een strafrechtelijk onderzoek. Het is nog onduidelijk of de sancties tegen de 37 functionarissen rechtstreeks verband houden met dit Iran-lek.
De kwestie benadrukt de steeds scherpere confrontatie tussen president Trump en de Amerikaanse inlichtingengemeenschap, waarbij wederzijds vertrouwen vrijwel volledig lijkt verdwenen.
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..