De Amerikaanse regering heeft 37 huidige en voormalige inlichtingenfunctionarissen de toegang tot geheime informatie ontzegd. Volgens de autoriteiten hebben zij hun eed aan de grondwet geschonden en eigen belangen boven het landsbelang gesteld.
Ontslag en openbaarmaking door Tulsi Gabbard
De meeste betrokkenen werkten al langere tijd niet meer voor de overheid. De functionarissen die nog in dienst waren, zijn direct ontslagen. Tulsi Gabbard, directeur van de inlichtingenkoepel DNI, maakte de volledige namenlijst bekend via sociale media. Volgens haar zijn de gestrafte personen schuldig aan het lekken en politiseren van gevoelige informatie.
Gabbard benadrukte dat zij handelde op verzoek van president Donald Trump. “Deze mensen hebben het publieke vertrouwen misbruikt door inlichtingen te manipuleren,” aldus de DNI-directeur. Verdere details over de beschuldigingen werden niet gedeeld.
Conflict tussen Trump en inlichtingendiensten
De relatie tussen de inlichtingendiensten en de regering-Trump was de afgelopen maanden al gespannen. In juni lekte een voorlopig rapport van de Defense Intelligence Agency (DIA) over de schade na Amerikaanse bombardementen op Iraanse nucleaire installaties.
Dat rapport stelde dat het Iraanse kernprogramma slechts enkele maanden was vertraagd, terwijl de regering volhield dat de installaties volledig waren vernietigd.
Strafrechtelijk onderzoek naar Iran-lek
Het Pentagon schakelde na dit lek de FBI in voor een strafrechtelijk onderzoek. Het is nog onduidelijk of de sancties tegen de 37 functionarissen rechtstreeks verband houden met dit Iran-lek.
De kwestie benadrukt de steeds scherpere confrontatie tussen president Trump en de Amerikaanse inlichtingengemeenschap, waarbij wederzijds vertrouwen vrijwel volledig lijkt verdwenen.
- Politie onderschept 8 illegaal vervoerde vogels in auto bij….
- VAN SANTOKHI NAAR SIMONS..
- Politie onderschept illegale vogelhandel bij controlepost B…..
- Onschendbaarheid..
- U kunt nu een elektrische auto huren voor minder dan 100 do….
- Donetsk sleutel in Poetins strategie.
- Sociaal leven in Bolivia wordt voor het eerst in twee decen….
- Hamas aanvaardt Arabisch plan voor wapenstilstand in Gaza.
- Politie treft illegaal vervoerde vogels aan bij controlepos….
- President Simons krijgt officieel geverifieerd Facebookacco…..
- Wachters met dutty eye.
- Ricky Martin schrijft geschiedenis als eerste Latin Icon bi….
- Dennis Rodman haalt uit naar Travis Hunter: “Wees gewoon ge….
- Doechii: Van talent tot fenomeen op ‘Pukkelpop’.
- GBB-minister zet in op transparant en efficiënt grondbelei…..
- ‘Fort Buku’: film met magie, mysterie en vleugje kinderdroo…..
- Vrouw overwint suikerverslaving en valt 127 kilo af .
- Vrede in Oekraïne noodzakelijk voor rust in de wereld.
- Gepensioneerden Centrale Bank in de vergeethoek .
- Gewetenloosheid in combinatie met macht is de doodsteek voo….
- Weetje van de dag – Vandaag in 1940: Russische revolutionai….