Het ministerie van Volksgezondheid heeft de openstaande rekening van het Marwina Ziekenhuis bij de Finabank overgenomen. Het gaat om een bedrag van SRD 1,5 miljoen. Minister Amar Ramadhin verklaarde, dat de overname ten laste van de begroting van het ministerie is gegaan.
Door deze maatregel zou het ziekenhuis nu volledig over de overheidssubsidies moeten kunnen beschikken, aangezien er geen reden meer is voor de Finabank om deze gelden in te houden. “De schuld is door de staat overgenomen en zal rechtstreeks aan de Finabank worden afbetaald”, aldus Ramadhin tijdens een persmoment op 30 april. De minister zei dat de beslissing tijdens een spoedregeringsvergadering vorig week werd genomen, waarbij meerdere raadsvoorstellen van het ministerie van Volksgezondheid, zijn goedgekeurd. Eén daarvan betrof de financiële situatie van het Marwina Ziekenhuis, met als doel het personeel zo spoedig mogelijk van zijn achterstallig salaris te voorzien.
Daarnaast werd ook het tarief voor chronische zorg bij het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS) aangepast. Dat tarief was sinds 2021 niet meer herzien. “Het PCS biedt langdurige zorg aan chronisch zieke personen en is voor inkomsten grotendeels afhankelijk van deze tarieven en vergoedingen vanuit verzekeraars”, aldus Ramadhin. Met de goedkeuring van deze raadsvoorstellen, hoopt het ministerie dat zowel het Marwina Ziekenhuis als het PCS, in staat zal zijn om personeelskosten, zoals salarissen, tijdig te voldoen. De minister vroeg het personeel om begrip voor deze situatie en benadrukte, dat de overheid actief werkt aan duurzame oplossingen binnen de gezondheidszorg.
The post Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Ziekenhuis over ..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..