Het ministerie van Volksgezondheid heeft de openstaande rekening van het Marwina Ziekenhuis bij de Finabank overgenomen. Het gaat om een bedrag van SRD 1,5 miljoen. Minister Amar Ramadhin verklaarde, dat de overname ten laste van de begroting van het ministerie is gegaan.
Door deze maatregel zou het ziekenhuis nu volledig over de overheidssubsidies moeten kunnen beschikken, aangezien er geen reden meer is voor de Finabank om deze gelden in te houden. “De schuld is door de staat overgenomen en zal rechtstreeks aan de Finabank worden afbetaald”, aldus Ramadhin tijdens een persmoment op 30 april. De minister zei dat de beslissing tijdens een spoedregeringsvergadering vorig week werd genomen, waarbij meerdere raadsvoorstellen van het ministerie van Volksgezondheid, zijn goedgekeurd. Eén daarvan betrof de financiële situatie van het Marwina Ziekenhuis, met als doel het personeel zo spoedig mogelijk van zijn achterstallig salaris te voorzien.
Daarnaast werd ook het tarief voor chronische zorg bij het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS) aangepast. Dat tarief was sinds 2021 niet meer herzien. “Het PCS biedt langdurige zorg aan chronisch zieke personen en is voor inkomsten grotendeels afhankelijk van deze tarieven en vergoedingen vanuit verzekeraars”, aldus Ramadhin. Met de goedkeuring van deze raadsvoorstellen, hoopt het ministerie dat zowel het Marwina Ziekenhuis als het PCS, in staat zal zijn om personeelskosten, zoals salarissen, tijdig te voldoen. De minister vroeg het personeel om begrip voor deze situatie en benadrukte, dat de overheid actief werkt aan duurzame oplossingen binnen de gezondheidszorg.
The post Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Ziekenhuis over ..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..