Suriname heeft recentelijk een schenking van 88 containers met voedselpakketten ontvangen van de Indiase regering, bedoeld om de voedselzekerheid in het land te ondersteunen. De eerste 21 containers zijn inmiddels aangekomen, en de distributie aan burgers is gestart in de Congreshal.
Opvallend was de afwezigheid van vicepresident Ronnie Brunswijk bij de officiële introductie van deze voedselpakketten. President Chan Santokhi gaf aan dat de vicepresident was uitgenodigd, maar niet is komen opdagen. Ook bij andere activiteiten van de regering gisteren, waaronder de ingebruikname van een trimbaan te Lelydorp, was Brunswijk niet aanwezig.
Eerder had D-TV Express de vicepresident gesproken tijdens een veldbezoek in Beekhuizen. Toen Brunswijk werd gevraagd naar de voedselpakketten uit India, gaf hij aan dat hij hier niets van afwist en verwees hij voor vragen naar de president.
VHP-assembleelid Asis Gajadien reageerde op deze houding van de vicepresident. Hij gaf aan dat Brunswijk vaker heeft beweerd van niets te weten, terwijl hij wél aanwezig is bij regeringsvergaderingen waarin dergelijke besluiten worden besproken. “Ik ben niet onder de indruk van het feit dat de vicepresident zegt dat hij niets weet over de voedselpakketten,” aldus Gajadien.
De Indiase schenking bestaat uit 88 containers met levensmiddelen. President Santokhi benadrukte dat de producten streng zijn gecontroleerd en volledig veilig zijn voor consumptie. Om dit te onderstrepen proefden enkele ministers beschuit met jam voor het oog van de aanwezigen.
De afwezigheid van de vicepresident bij zowel de introductie van de voedselpakketten als andere activiteiten van de regering gisteren roept vragen op binnen de samenleving. De distributie van de voedselpakketten zal de komende weken worden voortgezet in verschillende districten van het land.
- Jonge mannen mogen niet achterblijven..
- India schenkt meer dan 4500 uniformen aan Nationaal Leger..
- De weg naar herstel: een nieuwe kans voor Surinaamse rijst..
- Partij illegale sigaretten aangetroffen; verdachte aangehou…..
- Dodelijke botsing tussen lijnvliegtuig en legerhelikopter b…..
- Bedrijfsleven en EAS bespreken toekomst energiesector in Su…..
- Jongeren kunnen nu hun creatieve talent tonen in de ‘Clark …..
- Hoofdbetaalmeester Kertopawiro garandeert uitbetaling AKB..
- Bronto: “Fraude niet onmogelijk bij verkiezingen”..
- Tsang: Terugroepwet als dwang- en muilkorfmiddel..
- DSB lanceert geïntegreerd bestel- en betaalsysteem; ‘nu maa…..
- Eersteklassers Yelyco 2 nog perfect in volleybalcompetitie..
- Andrew Baasaron wordt lijsttrekker A20/DOE-combinatie..
- Veel bewolking met af en toe buien..
- Districtscommissaris van Nickerie en politie vergaderen ove…..
- Doden bij botsing tussen vliegtuig en legerhelikopter nabij…..
- Voedselzekerheid in gevaar door extreme weersomstandigheden..
- Hugo Raymond Fereyra (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Leider Haïti: Algemene verkiezingen gepland voor nov…..
- VIDS spreekt ondersteuning uit voor kapiteins Apoera, Secti…..
- Kans op plaatselijke zware buien westen kustgebied..