Suriname heeft recentelijk een schenking van 88 containers met voedselpakketten ontvangen van de Indiase regering, bedoeld om de voedselzekerheid in het land te ondersteunen. De eerste 21 containers zijn inmiddels aangekomen, en de distributie aan burgers is gestart in de Congreshal.
Opvallend was de afwezigheid van vicepresident Ronnie Brunswijk bij de officiële introductie van deze voedselpakketten. President Chan Santokhi gaf aan dat de vicepresident was uitgenodigd, maar niet is komen opdagen. Ook bij andere activiteiten van de regering gisteren, waaronder de ingebruikname van een trimbaan te Lelydorp, was Brunswijk niet aanwezig.
Eerder had D-TV Express de vicepresident gesproken tijdens een veldbezoek in Beekhuizen. Toen Brunswijk werd gevraagd naar de voedselpakketten uit India, gaf hij aan dat hij hier niets van afwist en verwees hij voor vragen naar de president.
VHP-assembleelid Asis Gajadien reageerde op deze houding van de vicepresident. Hij gaf aan dat Brunswijk vaker heeft beweerd van niets te weten, terwijl hij wél aanwezig is bij regeringsvergaderingen waarin dergelijke besluiten worden besproken. “Ik ben niet onder de indruk van het feit dat de vicepresident zegt dat hij niets weet over de voedselpakketten,” aldus Gajadien.
De Indiase schenking bestaat uit 88 containers met levensmiddelen. President Santokhi benadrukte dat de producten streng zijn gecontroleerd en volledig veilig zijn voor consumptie. Om dit te onderstrepen proefden enkele ministers beschuit met jam voor het oog van de aanwezigen.
De afwezigheid van de vicepresident bij zowel de introductie van de voedselpakketten als andere activiteiten van de regering gisteren roept vragen op binnen de samenleving. De distributie van de voedselpakketten zal de komende weken worden voortgezet in verschillende districten van het land.
- Voedselpakketten uit India goedgekeurd voor consumptie..
- Maduro sluit grens met Brazilië en mobiliseert 150.000 mili…..
- Kwestie Pikin Saron: Kritische reflectie op rechtspraak..
- LBO-leerlingen kunnen voor het eerst VWO/havo-toelatingsexa…..
- Terugroepwet aangenomen in DNA, NDP-fractie stemt tegen..
- Suriname treedt toe tot ICCF Group voor bescherming biodive…..
- Lbo-leerlingen mogen deelnemen aan toelatingsexamen voor ha…..
- IMF: Economie Suriname groeit in 2028 met 55 procent door o…..
- LBO-leerlingen mogen nu ook toelatingsexamen VWO/HAVO maken..
- Anand Pattan en Vinodh Santokhi doen voor zevende keer dona…..
- Ministerie van Volksgezondheid doneert medische artikelen a…..
- De martelweg naar Nickerie: een verwaarloosde hoofdslagader..
- Staatsolie Raffinaderij weer operationeel na tijdelijke sti…..
- Santokhi waarschuwt voor afhankelijkheid van olie-inkomsten…..
- Twaalfjarige verwondt medeleerling met scherp voorwerp om s…..
- Twaalfjarige leerling steekt klasgenoot na ruzie om brood..
- Volksgezondheid versterkt eerstelijnszorg met medisch mater…..
- President Santokhi: “Kwaliteiten van dierenriemteken Slang …..
- India schenkt 5.000 militaire uniformen aan Suriname..
- Suriname wil dat mensenrechten van gedeporteerde Surinamers…..
- Bryan Ristie specialiseert zich in maritiem energiebeheer..