‘Wat Adhin heeft gedaan is geen behoorlijk bestuur’
Tekst en beeld
PARAMARIBO — De VHP-fractie onder leiding van Asiskumar Gajadien heeft vrijdag, tot ergernis van meerdere aanwezigen, opzettelijk de presentielijst bij De Nationale Assemblee niet getekend. De vergadering om acht nieuwe parlementariërs toe te laten, moest daardoor na ruim twee uur wachten worden afgeblazen.
Dertien oppositieleden, onder wie Gajadien en Mahinder Jogi, waren wel in hun fractiekamer, maar besloten niet in de vergaderzaal te verschijnen, waardoor er geen quorum was. Abop-parlementariër Edgar Sampie, op wie lange tijd is gewacht, was nergens te bespeuren en ook niet bereikbaar voor de overige fractiegenoten.
“Wij zijn niet tegen de toelating van de nieuwe leden, maar er zijn regels en die moeten worden nageleefd”VHP-parlementariër Mahinder Jogi
Familie en vrienden die van heinde en verre kwamen om de acht leden te feliciteren, moesten na lang wachten teleurgesteld terugkeren. “Mijn diepe excuses aan de familie en de gemeenschap”, zei DNA-voorzitter Ashwin Adhin. Hij zal een nieuwe vergadering uitschrijven voor maandag.
Vergadering niet-legitiem
“Deze vergadering was niet legitiem dus wij konden er niet aan meewerken. We hebben zelfs voorgesteld om de vergadering op een iets later tijdstip te beginnen, zodat we niet buiten de regels om handelen, maar er is niet naar ons geluisterd. We zijn genegeerd geworden door Adhin”, motiveert Jogi de stap van zijn fractie tegenover de Ware Tijd.
Dit is volgens hem de zoveelste keer dat de voorzitter het ordereglement naast zich neerlegt. De sabotage van vrijdag is een tegenmaatregel daarop. “Wij zijn niet tegen de toelating van de nieuwe leden, maar er zijn regels en die moeten worden nageleefd. Bij de vergadering van maandag gaan wij als eerste de presentielijst tekenen”, aldus Jogi.
Hij hoopt dat Adhin tot inkeer zal komen en voortaan het ordereglement als leidraad zal gebruiken. “Als dat niet gebeurt, zullen dit soort momenten vaker voorkomen”, voorspelt de VHP-parlementariër. “We moeten geen illegale dingen doen in het parlement. De nieuwe president heeft aangegeven dat ze gaat voor behoorlijk bestuur. We ondersteunen president Simons met dit optreden, want wat Adhin heeft gedaan is geen behoorlijk bestuur.”
Jammer
NDP-assembleelid Sergio Akiemboto vindt het jammer dat de VHP voor dit model heeft gekozen. “Is hun goed recht en ik kom niet aan hun beleid. Maar het is jammer voor de familie die grote afstanden naar hier hebben afgelegd. Men kon rekening houden met die mensen, maar dit is waar we zijn als land”, treurt Akiemboto. Hij hoopt dat dit probleem, nadat de nieuwe leden zijn toegelaten, zich niet meer zal voordoen.
- Politiezorg..
- Blue Water Suriname krijgt logistiek contract voor Noble Co…..
- Man die vriendin Jihaneve Fitz-James doodde met 258 messtek…..
- Man die vriendin Jihaneve Fitz-James doodde met 258 messtek…..
- Natuur kent geen afval – een oproep tot herwaardering van h…..
- Straatleven als spiegel van de samenleving: wat leren onze …..
- Vier Surinaamse geneeskundestudenten afgestudeerd op Cuba..
- President houdt spoedbijeenkomst met stakeholders luchtvaar…..
- Stanley Archibald Rellum..
- Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Su….
- Lee Kuan Yew’s anti-corruptiemodel als voorbeeld voor presi…..
- Originele stormtrooperhelm uit Star Wars geveild voor 265.0…..
- Phil Collins opgenomen in ziekenhuis, maar verkeert niet in…..
- Amerikaanse zangeres Ciara wordt staatsburger van Benin: ‘G…..
- Pupillen kindertehuizen leren financiële vaardigheden via p…..
- Afro-afstammelingen in Amazonelanden beschermen milieu bete…..
- Opmerkelijk – Mokie, oudste paard ter wereld, op 40-jarige…..
- Stappen maken met ruimtelijke ordening..
- Karmische pedagogie cultiveert VHP; een vermaning voor nieu…..
- Informatiesessies in Coronie om jongeren bewust te maken va…..
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na onts….