‘Wat Adhin heeft gedaan is geen behoorlijk bestuur’
Tekst en beeld
PARAMARIBO — De VHP-fractie onder leiding van Asiskumar Gajadien heeft vrijdag, tot ergernis van meerdere aanwezigen, opzettelijk de presentielijst bij De Nationale Assemblee niet getekend. De vergadering om acht nieuwe parlementariërs toe te laten, moest daardoor na ruim twee uur wachten worden afgeblazen.
Dertien oppositieleden, onder wie Gajadien en Mahinder Jogi, waren wel in hun fractiekamer, maar besloten niet in de vergaderzaal te verschijnen, waardoor er geen quorum was. Abop-parlementariër Edgar Sampie, op wie lange tijd is gewacht, was nergens te bespeuren en ook niet bereikbaar voor de overige fractiegenoten.
“Wij zijn niet tegen de toelating van de nieuwe leden, maar er zijn regels en die moeten worden nageleefd”VHP-parlementariër Mahinder Jogi
Familie en vrienden die van heinde en verre kwamen om de acht leden te feliciteren, moesten na lang wachten teleurgesteld terugkeren. “Mijn diepe excuses aan de familie en de gemeenschap”, zei DNA-voorzitter Ashwin Adhin. Hij zal een nieuwe vergadering uitschrijven voor maandag.
Vergadering niet-legitiem
“Deze vergadering was niet legitiem dus wij konden er niet aan meewerken. We hebben zelfs voorgesteld om de vergadering op een iets later tijdstip te beginnen, zodat we niet buiten de regels om handelen, maar er is niet naar ons geluisterd. We zijn genegeerd geworden door Adhin”, motiveert Jogi de stap van zijn fractie tegenover de Ware Tijd.
Dit is volgens hem de zoveelste keer dat de voorzitter het ordereglement naast zich neerlegt. De sabotage van vrijdag is een tegenmaatregel daarop. “Wij zijn niet tegen de toelating van de nieuwe leden, maar er zijn regels en die moeten worden nageleefd. Bij de vergadering van maandag gaan wij als eerste de presentielijst tekenen”, aldus Jogi.
Hij hoopt dat Adhin tot inkeer zal komen en voortaan het ordereglement als leidraad zal gebruiken. “Als dat niet gebeurt, zullen dit soort momenten vaker voorkomen”, voorspelt de VHP-parlementariër. “We moeten geen illegale dingen doen in het parlement. De nieuwe president heeft aangegeven dat ze gaat voor behoorlijk bestuur. We ondersteunen president Simons met dit optreden, want wat Adhin heeft gedaan is geen behoorlijk bestuur.”
Jammer
NDP-assembleelid Sergio Akiemboto vindt het jammer dat de VHP voor dit model heeft gekozen. “Is hun goed recht en ik kom niet aan hun beleid. Maar het is jammer voor de familie die grote afstanden naar hier hebben afgelegd. Men kon rekening houden met die mensen, maar dit is waar we zijn als land”, treurt Akiemboto. Hij hoopt dat dit probleem, nadat de nieuwe leden zijn toegelaten, zich niet meer zal voordoen.
- Tienduizenden mensen bij laatste eerbetoon aan Ozzy Osbourn…..
- Beyoncé’s ‘SirDavis Honey Bee Cocktail Kit’ is terug na suc…..
- Busta Rhymes krijgt ster op ‘Hollywood Walk of Fame’..
- Juspol en Defensie willen samenwerking uitdiepen..
- Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector.
- Minister Landveld wil weer structuur brengen op TCT; zaken …..
- Regering, trap niet in de valkuil van de vorige regering..
- Tsang: Schoonmaaksters bevorderd tot opzichters..
- Minister Misiekaba belooft ‘bijzondere aandacht’ te geven a…..
- Staatsolie-directie brengt kennismakingsbezoek aan presiden…..
- Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien.
- Ministerie van Olie, Gas & Milieu in opbouwfase..
- Automobilist rijdt in op politieagenten..
- Grenadian Published Authors Inc. wil lezen onder jongeren s…..
- Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie.
- Kimberley Priscilla Esajas (45) Amsterdam 25-7-2025..
- Roline Lucretia Stijnberg (85) Paramaribo 26-7-2025..
- Vluchtende automobilist rijdt op politie af; had geen rijbe…..
- Brandweer waarschuwt: “Verbrand geen vuil, het is verboden …..
- Column: Gemiste kans(en).
- Financiële situatie baart regering zorgen..