Asiskumar Gajadien, heeft gisteren tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat de selectiecommissie van de VHP, zal nagaan wat de stand van zaken is rond lijstduwer Arnold Boekoeroe, beter bekend als Kadensi. De kwestie kwam in de publiciteit nadat bekend werd dat hij in 2019 bij verstek zou zijn veroordeeld in Frankrijk voor drugssmokkel.
Gajadien heeft inmiddels benadrukt, dat de partij een selectiecommissie heeft die de achtergrond van de kandidaten controleert. “Binnen die commissie moet een kandidaat aangeven, of hij of zij in aanraking is geweest met justitiële autoriteiten. Ik vermoed dat dit niet is opgegeven, anders zou zo’n persoon niet op de lijst staan”, aldus Gajadien. Hij voegde eraan toe, dat de selectiecommissie zich spoedig over deze zaak zal buigen, aangezien de VHP zondag een partijcongres houdt.
Volgens Gajadien werpt deze kwestie geen smet op de verkiezingscampagne van de VHP. “Ik denk dat de VHP juist empathisch is en laat zien, dat zij transparantie en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel draagt. Er zal een besluit worden genomen en ik kan me niet voorstellen dat zo’n persoon uiteindelijk op de lijst blijft staan.”
Gajadien zei dat de partij niet standaard een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) of antecedentenonderzoek vraagt van alle kandidaten, maar vertrouwt op hun eigen opgave. “Als iemand onjuiste informatie verstrekt, dan moeten we in de toekomst nog waakzamer zijn”, aldus Gajadien.
The post VHP onderzoekt kwestie rond lijstduwer Kadensi ..
- Regio Bijstand Team-West houdt verdachte van schietincident…..
- Suriname en IMF voeren gesprekken ter afronding van de nege…..
- Verdachten aangehouden voor poging tot inbraak..
- Iskah Ramin Legiman..
- Iskah Ramin Legiman..
- Argentinië rouwt om 16 doden door overstromingen..
- Voortijdige dood..
- Breaking: Ramdin gekozen tot OAS-secretaris-generaal, eerst…..
- Albert Ramdin gekozen als secretaris-generaal OAS..
- Ramdin nieuwe secretaris-generaal OAS; voor het eerst een S…..
- BREAKING — Ramdin gekozen als secretaris-generaal OAS..
- PVV rekent al vroeg af met Broki..
- Uitbreiding WK Voetbal..
- IMF bereikt principeakkoord met Suriname over laatste evalu…..
- Populisme: een generische politieke werkvorm of verziekte p…..
- Op stafniveau: 9e en laatste IMF-evaluatie goedgekeurd..
- Suriname ‘s eerste Vredespaal draagt boodschap in vier tale…..
- Gezag en bewoners Coeroeni Ressort brengen bezoek aan DNA..
- Werknemers SBB leggen werk neer wegens cao-geschil..
- Bisschop Choennie reflecteert in vastenbrief op polarisatie..
- Twee verdachten voor poging woning inbraak aangehouden..