De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft haar toekomstvisie benadrukt tijdens een Surinaams verkiezingsdebat in Nederland. Dit vond op donderdag 24 april plaats in perscentrum Nieuwspoort, waar de VHP, ABOP, NPS, BEP, PL, DA’91, A20 en OPTSU zich presenteerden in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei.
Hun vertegenwoordigers gingen met elkaar in discussie over urgente thema’s als buitenlands beleid en diaspora, gezondheidszorg en onderwijs, good governance, rechtsstaat en economie. De VHP werd vertegenwoordigd door Cedric van Samson, kandidaat nummer 8 op de lijst.
In zijn bijdrage benadrukte hij dat de mens centraal staat in het VHP-beleid, en dat de partij werkt aan structuren waarin participatie vanzelfsprekend wordt. Rondom de centrale vraag van het debat – is olie en gas een vloek of een zegen? – liet de VHP een duidelijke visie horen: olie-inkomsten moeten ten goede komen aan het hele volk.
Van Samson pleitte voor een model van “royalty’s voor iedereen”, waarbij elke Surinamer de vruchten plukt van natuurlijke rijkdommen. De VHP zet daarbij sterk in op het versterken van menselijk kapitaal.
Opleidingen op het gebied van olie en gas zijn sinds 2022 gestart, en de eerste studenten zijn inmiddels afgestudeerd. Jongeren krijgen ruimte om te leven, te werken en te bouwen aan hun toekomst, mede dankzij schuldregelingen, onderwijsfondsen en steun aan ondernemerschap.
Van Samson wees daarnaast op het belang van moderne wetgeving. De VHP wil dat Suriname flexibel kan meebewegen met nieuwe inzichten, zodat het land aantrekkelijk blijft voor eerlijke investeringen en echte economische spin-off.
Op het gebied van buitenlands beleid en diaspora pleitte Van Samson voor een nauwe betrokkenheid van Surinamers wereldwijd. Hij wees op aanpassingen in de wet- en regelgeving die het gemakkelijker maken voor diaspora om veilig te investeren in Suriname.
Onder meer het aangepaste Burgerlijk Wetboek zorgt voor betere juridische zekerheid rondom gronduitgifte, en financiële wetgeving is versoepeld om veilige overboekingen mogelijk te maken. De VHP onderstreepte ook het belang van samenwerking tussen diaspora en lokale ondernemers. Door bundeling van kennis en ervaring kan Suriname optimaal profiteren van internationale kansen, staat in een persbericht.
- ExxonMobil staat deel Stabroek-blok af aan Guyanese overhei…..
- Dorpen Boven-Suriname ‘zien het licht’..
- LVV en Quality Animal Food bundelen krachten voor veeboeren..
- Controle op water eindigt in arrestaties: vissers zonder ve…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS geeft veiligheid…..
- Politie onderschept grote partij smokkelwaar aan Helena Chr…..
- Na klachten uit gemeenschap: OW pakt wegen aan..
- Reyme tijdens verkiezingsdebat: “Onze bevolking is niet zo …..
- Brazilië: Gezondheid ex-president Bolsonaro verslechterd..
- Grote partij smokkelwaar in beslag genomen door politie..
- Seniore burgers krijgen binnenkort USD 750..
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..
- Politieke organisaties controleren specimen DNA-stembiljet..
- Rosita Carmelita Sandra Willems (64) Suriname 15-4-2025..
- RITA MARIE GOEDHOOP-GRAUWDE (75) Paramaribo 17-4-2025..