De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft haar toekomstvisie benadrukt tijdens een Surinaams verkiezingsdebat in Nederland. Dit vond op donderdag 24 april plaats in perscentrum Nieuwspoort, waar de VHP, ABOP, NPS, BEP, PL, DA’91, A20 en OPTSU zich presenteerden in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei.
Hun vertegenwoordigers gingen met elkaar in discussie over urgente thema’s als buitenlands beleid en diaspora, gezondheidszorg en onderwijs, good governance, rechtsstaat en economie. De VHP werd vertegenwoordigd door Cedric van Samson, kandidaat nummer 8 op de lijst.
In zijn bijdrage benadrukte hij dat de mens centraal staat in het VHP-beleid, en dat de partij werkt aan structuren waarin participatie vanzelfsprekend wordt. Rondom de centrale vraag van het debat – is olie en gas een vloek of een zegen? – liet de VHP een duidelijke visie horen: olie-inkomsten moeten ten goede komen aan het hele volk.
Van Samson pleitte voor een model van “royalty’s voor iedereen”, waarbij elke Surinamer de vruchten plukt van natuurlijke rijkdommen. De VHP zet daarbij sterk in op het versterken van menselijk kapitaal.
Opleidingen op het gebied van olie en gas zijn sinds 2022 gestart, en de eerste studenten zijn inmiddels afgestudeerd. Jongeren krijgen ruimte om te leven, te werken en te bouwen aan hun toekomst, mede dankzij schuldregelingen, onderwijsfondsen en steun aan ondernemerschap.
Van Samson wees daarnaast op het belang van moderne wetgeving. De VHP wil dat Suriname flexibel kan meebewegen met nieuwe inzichten, zodat het land aantrekkelijk blijft voor eerlijke investeringen en echte economische spin-off.
Op het gebied van buitenlands beleid en diaspora pleitte Van Samson voor een nauwe betrokkenheid van Surinamers wereldwijd. Hij wees op aanpassingen in de wet- en regelgeving die het gemakkelijker maken voor diaspora om veilig te investeren in Suriname.
Onder meer het aangepaste Burgerlijk Wetboek zorgt voor betere juridische zekerheid rondom gronduitgifte, en financiële wetgeving is versoepeld om veilige overboekingen mogelijk te maken. De VHP onderstreepte ook het belang van samenwerking tussen diaspora en lokale ondernemers. Door bundeling van kennis en ervaring kan Suriname optimaal profiteren van internationale kansen, staat in een persbericht.
- Tien open plekken op stembiljet DNA; drukwerk kan beginnen..
- Yelyco rekent snel af met Franse volleybalclubs..
- Social workers brengen hoop en kracht naar jongeren in Coro…..
- Gezin dakloos na woningbrand aan Koffielaan..
- Suriname en OAS ondertekenen akkoord voor verkiezingswaarne…..
- Rusland: ‘ga naar Nederland als je nog steeds tegen de onaf…..
- ECD stuit op vervallen producten in Wanica..
- Vrijspraak voor verdachte in drugssmokkelzaak..
- CBvS treft maatregelen tegen Pensioenfonds..
- Inspirerende Hagenaars: Acht jongeren geëerd met jeugdlintj…..
- Orde van Advocaten wil met toetsing van verkiezingsprogramm…..
- Guyana: Tragische dood 11-jarig meisje leidt tot brandstich…..
- Lagere olieprijzen dreigen overheidsinkomsten Guyana te dru…..
- CBvS fluit pensioenfonds Alcoa terug..
- Medisch Tuchtcollege krijgt nieuw bestuur: klachtenafhandel…..
- Xiomara Cadogan: “NDP verdeeld en achterop, VHP klaar voor …..
- Advocaat Nazir: SOVA moet zich politiek neutraal opstellen..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting blijft voortduren, personee…..
- Kist van paus verzegeld, 250.000 mensen hebben afscheid gen…..
- Ravaksur+ wil spoedige onderhandelingen met regering..
- Voorzitter basketbalassociatie: Geldgebrek in sport niet al…..