De mysterieuze verdwijning van vogels uit ogenschijnlijk ongerepte regenwouden is eindelijk verklaard. Niet ontbossing, ziektes of jacht, maar klimaatverandering blijkt de hoofdschuldige. ‘Vogels zijn bijzonder gevoelig voor uitdroging en hittestress’, legt onderzoeker Maximilian Kotz uit.
In het wetenschappelijke tijdschrift Nature Ecology and Evolution publiceerde hij zijn onderzoek naar de effecten van klimaatverandering op vogelpopulaties wereldwijd. Zijn team voerde het onderzoek uit in samenwerking met de Universiteit van Queensland en het Barcelona Supercomputing Center (BSC).
Ze focusten op het isoleren van klimaateffecten ten opzichte van andere menselijke invloeden zoals ontbossing. De wetenschappers combineerden twee soorten gegevens. Enerzijds gebruikten ze waarnemingen uit het veld: tellingen van vogels en metingen van temperatuur en neerslag over tientallen jaren. Anderzijds zetten ze geavanceerde klimaatmodellen in.
De resultaten onthulden dat tropische vogels tegenwoordig worden blootgesteld aan tien keer zoveel extreme hitte als veertig jaar geleden: van gemiddeld drie dagen per jaar naar dertig dagen.
“Vogels zijn een cruciaal onderdeel van veel ecosystemen”, legt Kotz uit. Zij dragen bij aan zaadverspreiding, insectenbestrijding en dienen als voedselbron voor andere dieren. Wanneer zij verdwijnen, heeft dat dus verstrekkende gevolgen voor de biodiversiteit en het functioneren van tropische bossen als geheel.
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..
- Opmerkelijk – ‘Frankenstein konijnen’ in Colorado (VS): vir….
- Melania’s brief aan Poetin: mooie woorden, wrange stiltes.
- Duidelijkheid over monetaire reserves.
- Pakistan getroffen door zware moessonregens: meer dan 340 d….
- De Qibya-massamoord: een vergeten tragedie.
- Horlogemerk Swatch haalt reclame weg na beschuldiging van r….
- WIST U DIT:.
- Een Amerikaanse man die rookt, heeft 21 keer meer kans om a….
- President Simons: ‘Landbouw moet versneld ontwikkeld worden…..
- Ed Hogenboom: ‘Tsang schetst onjuist beeld over project Wat…..
- Meer aandacht en opleiding nodig voor zorg aan mensen met e…..
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..
- Ferdinand Max Maartens (76) Almere 11-8-2025..