PARAMARIBO — De verdragsmiddelen van Nederland aan Suriname zijn “vrijwel volledig” besteed. Dat meldt de Nederlandse ambassade in Suriname maandag. Aangegeven wordt dat de Nederlandse ambassadeur Walter Oostelbos vrijdag samen met minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning het contract tekende voor de aanschaf van apparatuur voor de Surinaamse gezondheidssector. Het gaat om drie miljoen euro, die volgens het bericht van de ambassade wordt betaald uit de zogenaamde verdragsmiddelen.
Opgetekend wordt dat het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van essentiële medische apparatuur ten behoeve van ziekenhuizen en gezondheidscentra in onder meer Paramaribo, Nickerie en het binnenland van Suriname. “Met deze ondertekening zijn de verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed”, aldus de Nederlandse ambassade.
“Het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van essentiële medische apparatuur ten behoeve van ziekenhuizen en gezondheidscentra in onder meer Paramaribo, Nickerie en het binnenland”
Zorgautoriteit
In 2022 voerden president Chandrikapersad Santokhi en de Nederlandse premier Mark Rutte gesprekken over de resterende verdragsmiddelen, waarbij het voorstel werd gedaan om vijf miljoen euro daaruit in te zetten voor het opzetten, bemensen en operationaliseren van de Zorgautoriteit Suriname. De besteding van het geld zou toen worden uitgezet over de periode van vijf jaar, waarbij de financiering geleidelijk zou worden overgenomen door de staat Suriname, meldde het ministerie van Volksgezondheid in die periode.
In juni 2022 werd het Herstelplan Zorg aangenomen om een aantal dringende interventies te plegen in de zorgsector. Een belangrijke aanbeveling daarin was het opzetten van een zorgautoriteit. Dit onafhankelijk functionerend instituut zou verantwoording moeten afleggen, maar zou zelfstandig opereren op basis van diverse taken en verantwoordelijkheden.
Het voornemen van het ministerie van Volksgezondheid om de zorgautoriteit in te stellen, werd in juli en augustus 2023 aan actoren in de sector gepresenteerd. Er werd daarna een directieteam – Radjesh Radjkoemar als algemeen directeur en Jalmard Irion als financieel-operationeel directeur – aangesteld vanuit het ministerie dat in 2024 de noodzakelijke voorbereidingen moest plegen daarvoor.
- AMBITIEUS, VISIONAIR ZELFS..
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg..
- Caper en Taitt voltooien Sunday B-Day Run..
- President Santokhi: “Ik heb dit land gediend met alles wat …..
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitat…..
- DNA feliciteert Simons en Rusland na historische overwinnin…..
- EEN PARLEMENT DAT ECHT VOOR HET VOLK WERKT?..
- President neemt afscheid: ‘Leiders dienen, het volk r…..
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg..
- Latinos in Los Angeles leven in angst..
- Tot in onze yeye..
- Jennifer Simons en Gregory Rusland formeer gekozen als pres…..
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp..
- Keuringsinstituut oplossing lange wachttijden keuring elekt…..
- SPA-ondervoorzitter Telgt wijst politieke functie af..
- ALS OPPOSITIE ZO KRACHTIG IS, WAAROM VECHT EENIEDER OM DE M…..
- EEN LAND IN DE GREEP VAN POLITIEKE NAÏVITEIT..
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig..
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!..
- Anti-tabak-posters krijgen prominente plek bij ‘Lyco 2’..
- Jongste parlementariër focust zich op jeugd- en onderwijsbe…..