PARAMARIBO — De verdragsmiddelen van Nederland aan Suriname zijn “vrijwel volledig” besteed. Dat meldt de Nederlandse ambassade in Suriname maandag. Aangegeven wordt dat de Nederlandse ambassadeur Walter Oostelbos vrijdag samen met minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning het contract tekende voor de aanschaf van apparatuur voor de Surinaamse gezondheidssector. Het gaat om drie miljoen euro, die volgens het bericht van de ambassade wordt betaald uit de zogenaamde verdragsmiddelen.
Opgetekend wordt dat het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van essentiële medische apparatuur ten behoeve van ziekenhuizen en gezondheidscentra in onder meer Paramaribo, Nickerie en het binnenland van Suriname. “Met deze ondertekening zijn de verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed”, aldus de Nederlandse ambassade.
“Het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van essentiële medische apparatuur ten behoeve van ziekenhuizen en gezondheidscentra in onder meer Paramaribo, Nickerie en het binnenland”
Zorgautoriteit
In 2022 voerden president Chandrikapersad Santokhi en de Nederlandse premier Mark Rutte gesprekken over de resterende verdragsmiddelen, waarbij het voorstel werd gedaan om vijf miljoen euro daaruit in te zetten voor het opzetten, bemensen en operationaliseren van de Zorgautoriteit Suriname. De besteding van het geld zou toen worden uitgezet over de periode van vijf jaar, waarbij de financiering geleidelijk zou worden overgenomen door de staat Suriname, meldde het ministerie van Volksgezondheid in die periode.
In juni 2022 werd het Herstelplan Zorg aangenomen om een aantal dringende interventies te plegen in de zorgsector. Een belangrijke aanbeveling daarin was het opzetten van een zorgautoriteit. Dit onafhankelijk functionerend instituut zou verantwoording moeten afleggen, maar zou zelfstandig opereren op basis van diverse taken en verantwoordelijkheden.
Het voornemen van het ministerie van Volksgezondheid om de zorgautoriteit in te stellen, werd in juli en augustus 2023 aan actoren in de sector gepresenteerd. Er werd daarna een directieteam – Radjesh Radjkoemar als algemeen directeur en Jalmard Irion als financieel-operationeel directeur – aangesteld vanuit het ministerie dat in 2024 de noodzakelijke voorbereidingen moest plegen daarvoor.
- Morgen wegomlegging tijdens verkiezing president en vicepre…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- Ruth Wijdenbosch: “Politieke keuzes NPS markeren breuk met …..
- PETRONAS boort dieper in ‘Golden Lane’ op zoek naar oli…..
- De eerste..
- De eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Muggen: klein maar gevaarlijk..
- Hoe meer je leert, hoe meer je verdient ..
- Jennifer Simons te gast bij VS ambassade..
- Coi Leray’s kiekje met Trippie Redd’s dochter zet social me…..
- PETRONAS start morgen met boringen in drie putten van Blok …..
- Beleidscoördinatie nieuwe regering..
- Santokhi benadrukt belang van democratie tijdens herdenking…..
- Menselijk skelet ontdekt in afgelegen gebied Krikie Negie –…..
- Suriname versterkt capaciteit voor bosmonitoring en klimaat…..
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..