De Basis Elementaire Dignitary Protection Training is met succes afgerond. In dit verband overhandigde president Chandrikapersad Santokhi op dinsdag 20 mei certificaten aan de deelnemers. De ceremonie markeerde een belangrijke stap in het versterken van de capaciteiten van de veiligheidsdienst die verantwoordelijk is voor de bescherming van hoge functionarissen.
De training, die liep van 7 april tot 16 mei, was gericht op belangrijke aspecten van beveiliging, waaronder persoonsbeveiliging, objectbeveiliging en de bescherming van overige hoogwaardigheidsbekleders. Het doel was om het tekort aan gekwalificeerde beveiligingsmedewerkers aan te vullen en de eenheid te versterken. Steven Nelom, coördinator Opleiding en Werving van de presidentiële beveiliging, gaf aan dat dit doel volledig is bereikt, aangezien alle 56 deelnemers de training succesvol hebben afgerond.
President Santokhi feliciteerde de geslaagden en sprak zijn waardering uit voor hun toewijding en doorzettingsvermogen. Hij noemde het behalen van het certificaat een belangrijke mijlpaal voor de deelnemers en benadrukte het grote verantwoordelijkheidsgevoel dat deze functie met zich meebrengt. Het staatshoofd onderstreepte dat het beschermen van de personen die aan hen zijn toevertrouwd een taak is die niet licht opgevat mag worden.
“Het vraagt om een andere levenshouding, discipline en zowel psychische als mentale beheersing”, aldus het staatshoofd. Ook wees hij op het belang van flexibiliteit en alertheid in het veld. “Je moet in staat zijn je vaardigheden effectief in te zetten en scherp te blijven focussen op wat je te doen hebt”, stelde de president.
Met deze versterking van de presidentiële beveiliging wordt niet alleen geïnvesteerd in veiligheid, maar ook in verdere professionalisering en capaciteitsopbouw binnen de dienst.
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..