De Basis Elementaire Dignitary Protection Training is met succes afgerond. In dit verband overhandigde president Chandrikapersad Santokhi op dinsdag 20 mei certificaten aan de deelnemers. De ceremonie markeerde een belangrijke stap in het versterken van de capaciteiten van de veiligheidsdienst die verantwoordelijk is voor de bescherming van hoge functionarissen.
De training, die liep van 7 april tot 16 mei, was gericht op belangrijke aspecten van beveiliging, waaronder persoonsbeveiliging, objectbeveiliging en de bescherming van overige hoogwaardigheidsbekleders. Het doel was om het tekort aan gekwalificeerde beveiligingsmedewerkers aan te vullen en de eenheid te versterken. Steven Nelom, coördinator Opleiding en Werving van de presidentiële beveiliging, gaf aan dat dit doel volledig is bereikt, aangezien alle 56 deelnemers de training succesvol hebben afgerond.
President Santokhi feliciteerde de geslaagden en sprak zijn waardering uit voor hun toewijding en doorzettingsvermogen. Hij noemde het behalen van het certificaat een belangrijke mijlpaal voor de deelnemers en benadrukte het grote verantwoordelijkheidsgevoel dat deze functie met zich meebrengt. Het staatshoofd onderstreepte dat het beschermen van de personen die aan hen zijn toevertrouwd een taak is die niet licht opgevat mag worden.
“Het vraagt om een andere levenshouding, discipline en zowel psychische als mentale beheersing”, aldus het staatshoofd. Ook wees hij op het belang van flexibiliteit en alertheid in het veld. “Je moet in staat zijn je vaardigheden effectief in te zetten en scherp te blijven focussen op wat je te doen hebt”, stelde de president.
Met deze versterking van de presidentiële beveiliging wordt niet alleen geïnvesteerd in veiligheid, maar ook in verdere professionalisering en capaciteitsopbouw binnen de dienst.
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..