De vastgoedsector in Suriname is niet op een zwarte lijst geplaatst. Dat bevestigt de Financial Intelligence Unit (FIU) Suriname, na recente berichtgeving waarin ten onrechte werd gesuggereerd, dat makelaars en andere vastgoedactoren, internationaal zouden zijn gesanctioneerd.
De Associatie van Makelaars Onroerend Goed in Suriname (AMOG) heeft naar aanleiding van deze berichten, direct contact opgenomen met de FIU. De FIU heeft gesteld, geen bevoegdheid te hebben om sectoren op een zwarte lijst te plaatsen. Dergelijke sancties kunnen alleen worden opgelegd door internationale toezichthouders zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF).
Hoewel Suriname momenteel wél onder verscherpt toezicht staat van de CFATF vanwege gebrekkige naleving van registratieverplichtingen in onder meer de vastgoedsector, zijn er volgens de FIU, geen formele sancties of sectorgerichte blacklisting van kracht.
Misleidende berichten zorgen voor onrust
De FIU spreekt van “juridisch onjuiste en maatschappelijk onvoorzichtige” berichtgeving. Een bewering van Stichting VIP, dat het door de FIU zou zijn opgedragen om direct maatregelen te treffen tegen de vermeende blacklisting, is door de FIU ontkend.
De organisatie benadrukt dat zij geen instructies kan geven aan externe partijen.
Volgens de AMOG heeft de verwarring geleid tot onnodige bezorgdheid in de sector en daarbuiten. “Dergelijke foutieve informatie schaadt niet alleen het vertrouwen in de toezichthoudende instanties, maar ook het imago van Suriname als investeringsbestemming”, stelt de makelaarsvereniging.
Versterking van sector en naleving
Om te voorkomen dat Suriname daadwerkelijk in een negatieve positie terechtkomt bij internationale organisaties, werkt AMOG aan versterking van de sector. In overleg met toezichthouders worden onder andere de registratie van makelaars en taxateurs bij de FIU bevorderd, opleidingen georganiseerd over cliëntenonderzoek en meldplichten, en samenwerkingen aangegaan met notarissen en financiële instellingen.
De FIU heeft aangegeven, de sector daarbij te zullen ondersteunen met advies en begeleiding.
Transparantie en vertrouwen centraal
AMOG roept op tot zorgvuldigheid in de publieke communicatie over onderwerpen als sancties en toezichtsmaatregelen. “Suggestieve uitlatingen zonder juridische basis kunnen ondernemers en investeerders onnodig schaden”, aldus de organisatie.
De vastgoedsector blijft volgens AMOG inzetten op transparantie, naleving van de wet en samenwerking met toezichthouders. “Alleen zo bouwen we aan een stabiele sector en een gezond investeringsklimaat in Suriname”, benadrukt de vereniging.
The post Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht geruchten ..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..