De vastgoedsector in Suriname is niet op een zwarte lijst geplaatst. Dat bevestigt de Financial Intelligence Unit (FIU) Suriname, na recente berichtgeving waarin ten onrechte werd gesuggereerd, dat makelaars en andere vastgoedactoren, internationaal zouden zijn gesanctioneerd.
De Associatie van Makelaars Onroerend Goed in Suriname (AMOG) heeft naar aanleiding van deze berichten, direct contact opgenomen met de FIU. De FIU heeft gesteld, geen bevoegdheid te hebben om sectoren op een zwarte lijst te plaatsen. Dergelijke sancties kunnen alleen worden opgelegd door internationale toezichthouders zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF).
Hoewel Suriname momenteel wél onder verscherpt toezicht staat van de CFATF vanwege gebrekkige naleving van registratieverplichtingen in onder meer de vastgoedsector, zijn er volgens de FIU, geen formele sancties of sectorgerichte blacklisting van kracht.
Misleidende berichten zorgen voor onrust
De FIU spreekt van “juridisch onjuiste en maatschappelijk onvoorzichtige” berichtgeving. Een bewering van Stichting VIP, dat het door de FIU zou zijn opgedragen om direct maatregelen te treffen tegen de vermeende blacklisting, is door de FIU ontkend.
De organisatie benadrukt dat zij geen instructies kan geven aan externe partijen.
Volgens de AMOG heeft de verwarring geleid tot onnodige bezorgdheid in de sector en daarbuiten. “Dergelijke foutieve informatie schaadt niet alleen het vertrouwen in de toezichthoudende instanties, maar ook het imago van Suriname als investeringsbestemming”, stelt de makelaarsvereniging.
Versterking van sector en naleving
Om te voorkomen dat Suriname daadwerkelijk in een negatieve positie terechtkomt bij internationale organisaties, werkt AMOG aan versterking van de sector. In overleg met toezichthouders worden onder andere de registratie van makelaars en taxateurs bij de FIU bevorderd, opleidingen georganiseerd over cliëntenonderzoek en meldplichten, en samenwerkingen aangegaan met notarissen en financiële instellingen.
De FIU heeft aangegeven, de sector daarbij te zullen ondersteunen met advies en begeleiding.
Transparantie en vertrouwen centraal
AMOG roept op tot zorgvuldigheid in de publieke communicatie over onderwerpen als sancties en toezichtsmaatregelen. “Suggestieve uitlatingen zonder juridische basis kunnen ondernemers en investeerders onnodig schaden”, aldus de organisatie.
De vastgoedsector blijft volgens AMOG inzetten op transparantie, naleving van de wet en samenwerking met toezichthouders. “Alleen zo bouwen we aan een stabiele sector en een gezond investeringsklimaat in Suriname”, benadrukt de vereniging.
The post Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht geruchten ..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..
- ECD laat vervallen producten vernietigen..
- Voormalig president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..
- Column: Now, di w’woyo yagi..
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..