Shenifa Sedjo, voormalig cursist van de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), heeft zich ontpopt tot een succesvolle ondernemer. De professionele modeontwerpster is de drijvende kracht achter de recent geopende onderneming ‘Bergaya’, die een breed assortiment aan kleding en accessoires aanbiedt.
In de periode 2021-2022 heeft Sedjo met succes drie ondernemerschapstrainingen gevolgd bij de SPWE. Deze trainingen maakten deel uit van het Basic Need Trust Fund (BNTF)-9 project, getiteld: “Van grassroots tot ondernemer en het om-, her- en bijscholen van werklozen & werkzamen”. De SPWE, als uitvoerende werkarm van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), voerde dit project uit met financiering van de Caribbean Development Bank (CDB).
Shenifa Sedjo is een inspirerend voorbeeld van hoe gerichte training en ondersteuning kanszoekenden niet alleen een vak kunnen leren, maar hen ook daadwerkelijk helpen de stap te zetten naar economische zelfstandigheid. Dit sluit naadloos aan bij de visie van het ministerie om ondernemerschap en duurzame werkgelegenheid te bevorderen.
De ondernemerschapstrainingen van de SPWE bieden praktische kennis over bedrijfsvoering, marketing, administratie, het opstellen van een goed ondernemingsplan, klantgericht werken en samenwerkingsmogelijkheden met andere ondernemers en bedrijven.
Maar ondersteuning van startende ondernemers gaat verder dan alleen het aanbieden van een training. Daarom richt de SPWE zich ook op coaching en mentorschap, waarbij ondernemers begeleiding krijgen bij het ontwikkelen van hun vaardigheden. Ze ontvangen daarnaast advies over bedrijfsstrategieën, marktanalyse, klantgericht ondernemen en financiële planning.
- President: Eerste fase bouw zeedijk in 12 maanden af..
- ATV brengt eerbetoon aan Harold Biervliet..
- Minister Ori: “Informatie over de SRD 800 studententoelage …..
- PALU presenteert actieplan voor verkiezingen..
- Drie personen overleden bij eenzijdig verkeersongeval..
- 6-jarige overleden door verdrinking in openbaar zwembad..
- Vandaag overwegend bewolkt..
- Trump dreigt met extra importheffingen voor afnemers van Ve…..
- AWJ werkt symposium voor jeugdontwikkeling succesvol af in …..
- Florence Ginette Edmé Linger (81) Goes 21-3-2025..
- Amerikaanse rechter: Nazi’s werden beter behandeld da…..
- DNA-kandidaten A20 officieel; geen noemenswaardige verschui…..
- Emotioneel Afscheid van Vader van Vermoorde Journalist Moha…..
- VHP brengt aanpassingen aan kandidatenlijst..
- Ramdin: “Het is geen verkiezingsstunt om verhogingen nu doo…..
- The Habitat, populair comedyclub in Mumbai, sluit tijdelijk…..
- Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten..
- Voormalig minister en ambassadeur Cyrill Ramkisor overleden..
- IMF: In grote lijnen doel bereikt..
- VHP heeft definitieve kandidatenlijst rond; Roosveld en Moh…..
- Eduard Alexander Gummels International Airport opent deuren..